Як військові водолази шукали диверсійні пристрої в Одеському порту. ФОТО та ВІДЕО

-

Читайте также

У Практичній гавані Одеси пройшли водолазні спуски одного з підрозділів спеціального призначення ВМС ЗС України.

Спуски під воду проводились на глибину до 10 метрів. Перед водолазними групами стояло завдання ‒ обстежити дно моря поблизу об’єктів Одеської портової інфраструктури щодо наявності диверсійних пристроїв противника. Простіше кажучи, водолазам треба було в умовах поганої видимості під водою провести пошук та ідентифікацію будь-яких вибухонебезпечних предметів, які були закладені противником із метою проведення диверсійних дій, повідомляє інформагентство АрміяInform.

Сектор виконання завдань включав у себе ділянку моря розміром 100 на 100 метрів. Водолази працювали на сучасному водолазному спорядженні, яке за своїми характеристиками не поступається технічному оснащенню водолазних підрозділів провідних країн світу. Неподалік із водолазним полігоном розгорнули мобільну барокамеру. У разі виявлення професійних водолазних захворювань барокамеру можна було оперативно використати для екстреної допомоги постраждалому водолазу, якщо йому стало б зле під час відпрацювання завдань під водою.

Під час водолазних спусків моряки тренувалися з ведення якісного підводного зв’язку, вчилися орієнтуванню за допомогою підводного компаса, зміні напрямку курсу і переміщенню під водою із застосуванням сигнального кінця. Крім того, військові моряки здійснили обстеження підводної частини корпусів кораблів та суден ВМС ЗС України.

Це плановий захід, його проводять регулярно на флоті. Адже противник цілком реально може закласти саморобний вибуховий пристрій в ділянці, наприклад, гребного гвинта, гвинто-рульової групи або ж донно-забортної арматури кораблів, катерів чи суден.

Як тільки на дні моря водолазом знайдено будь-який вибухонебезпечний предмет чи інший диверсійний засіб, він має швидко доповісти керівнику водолазних спусків. «Знахідку» належним чином позначають у морі та створюють безпечну ділянку для людей та кораблів. Далі приймають рішення, яким чином її знешкоджувати. Зазвичай, якщо дозволяє обстановка та місце, вибуховий пристрій підривають на місці.

Також при виникненні позаштатних аварійних ситуацій водолази відпрацювали алгоритм дій, який передбачений під час кризової обстановки. Наприклад, водолаз раптово непритомніє у воді та не виходять на зв’язок. Його негайно підіймають на поверхню води і на швидхохідному катері доставляють на причальну стінку, де йому надають медичну допомогу.

Як повідомляла група ІС, в Одесі на території Практичної гавані військовослужбовці спеціального призначення провели практичні тренування зі спуску в барокамері і виконання водолазних робіт на глибині до 60 метрів. У якості платформи для спуску використовувалося спеціальне морське водолазне судно “Почаїв”.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

ВВС Израиля «перехитрили» российскую ЗРПК «Панцирь-С»

ВВС Израиля сумели обмануть операторов зенитно-ракетных пушечных комплексов "Панцирь-С", нанеся серию ударов по территории провинции Кунейтра в Сирии. Об...