Як пройшов конкурс на найкращого фахівця з тактичної медицини серед частин ССО. ВІДЕО

-

Читайте также

На базі окремого полку спецпризначення Сил спеціальних операцій у Хмельницькому відбувся конкурс на найкращого фахівця з тактичної медицини серед військових частин ССО.

Упродовж трьох днів найкращі з найкращих тактичних медиків змагалися за право представляти свій рід у головній першості ЗСУ, яка з 7 по 10 червня відбудеться у Десні, повідомляє АрміяInform.

Відповідно до Положення про проведення конкурсу, учасники демонстрували вміння і навички з теорії – тести з трьох десятків запитань та на практиці, в умовах максимально наближених до бойових.

«Лише тих учасників, які успішно пройшли тести, допустила суддівська колегія до наступного – практичного етапу. Ця фаза конкурсу мала три етапи: допомога під вогнем; допомога в «жовтій зоні» (в умовному укритті); допомога в «зеленій зоні» (безпечна ділянка) і підготовка до медичної евакуації. Усі практичні заняття відбувались у бронежилетах, з повним боєкомплектом і зі зброєю», – наголосив начальник медпункту військової частини господарів змагань Артем.

Варто підкреслити, що у змаганнях, конкурсах та в реальних бойових умовах у районі проведення ООС тактичні медики застосовують протоколи допомоги армій країн НАТО і їхніх партнерів – TCCC (Tactical Сombat Сasualty Сare), які, на відміну від цивільної медицини, мають алгоритм MARCH.

MARCH (Massive hemorrhage–Airways–Respiration–Circulation-Hypothermia). Де: Mh (масивна кровотеча) – зупинка кровотечі, що загрожує життю; A (дихальні шляхи) – забезпечення прохідності дихальних шляхів; R (дихання) – закриття всіх відкритих ран грудної клітки; C (циркуляція) – повний огляд пораненого, зупинка кровотеч, діагностика шоку; H (гіпотермія/ЧМТ) – запобігання гіпотермії.

Добре підготовлений такмед під вогнем, на полі бою, у бліндажі чи окопі має лиш одного ворога – час. Усі певно чули про поняття «золотої години» – перших 60 хвилин після поранення, впродовж яких слід розпочати надання кваліфікованої лікарської допомоги.

У підсумку, перемогу в конкурсі на найкращого фахівця тактичної медицини серед військових частин ССО здобув представник морського центру спеціальних операцій імені кошового отамана Антіна Головатого.

Нагадаємо, 2020 року один із підрозділів Сил спеціальних операцій ЗСУ отримав оцінку «боєготова» від представників НАТО. А Україна стала першою країною, чий підрозділ SOF увійшов до Сил реагування НАТО, без членства у Альянсі.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

ВМС Франции показали войну против дронов с применением боевого лазера. ВИДЕО

ВМС Франции представили видео с уничтожением дронов прототипом боевого лазера. Испытания на наземном полигоне в условиях низкой облачности и...