Вселенський патріарх провів богослужіння в пам’ять жертв Голодомору в Україні. ВІДЕО

-

Читайте также

У суботу, 28 листопада, після Божественної літургії у Свято-Патріаршому храмі Святого Георгія у Стамбулі Його Святість Вселенський патріарх Варфоломій відслужив панахиду в пам’ять про роковини Голодомору – однієї з найбільших трагедій в сучасній історії України.

У богослужінні взяли участь Високопреосвященніший митрополит Імвроса і Тенедоса Кирил, Високопреосвященніший єпископ Алікарнаський Адріан, генеральний консул України у Стамбулі Олександр Гаман, а також інші представники консульства та члени української громади в Константинополі, пише «Духовний фронт» з посиланням на Doxologia Infonews.

У своїй промові Вселенський патріарх зазначив, що ХХ століття можна вважати найбільш трагічним періодом в історії людства, ознаменованим двома світовими війнами та іншими випробуваннями, деякі з яких відомі, а інші менш відомі або навіть невідомі.

“Серед останніх ми повинні згадати Великий Голод в Україні, який мав на меті знищити від голоду сім-десять мільйонів благочестивих українців у найжахливіші роки радянського режиму, з 1932 по 1933 роки, і саме це ми відзначаємо цього дня з молитвою», — зазначив Вселенський патріарх.

«Український термін “Голодомор” позначає штучний та навмисний голод, диявольський план сталінської системи, спрямований на добре спланований геноцид над дуже побожним народом з метою викорінення християнської віри та православної церкви.

Ми повинні засудити це звірство, щоб подібні речі ніколи не повторювалися в історії людства. Поки ми з молитвою згадуємо українську трагедію, в даний час увесь світ страждає від пандемії коронавірусу, яка дотепер спричинила понад мільйон смертей у всьому світі. Не впадаймо у відчай, але наслідуймо приклад старозавітного Йова і зберігаймо міцну віру і надію на милосердного Бога”, – заявив Його Святість.

Як повідомляла група ІС, посол Євросоюзу в Україні Матті Маасікас заявив у День пам’яті голодоморів про те, що комуністичний режим Сталіна убив мільйони невинних українців.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

Свежее

Окупанти продовжують масовані атаки на Луганщині і Донеччині: оперативні дані

За минулу добу, 3 грудня, підрозділи Сил оборони України відбили атаки окупантів в районах населених пунктів Площанка і Білогорівка...