Віталій Марків повернувся до України: подробиці та відео

-

Читайте также

У середу, 4 жовтня, старший сержант батальйону Національної гвардії імені генерала Кульчицького Віталій Марків повернувся до України з італійського Мілану, де розглядалась апеляція на попередній судовий вирок у 24 роки в’язниці. Вдень літак, у якому знаходився повністю виправданний судом українець, сів у київських «Жулянах», інформує ВВС.

Марків вийшов з прапором України та у формі Нацгвардії. На літовищі його зустріли оплесками.

«Вітаю, Україно. Вітаю, співвітчизники та побратими», — заявив нацгвардієць, додавши, що дав собі обіцянку вистояти заради тих героїв, які боролися і продовжують боротися.

Він відзначив, що разом з адвокатами розглядає можливість компенсацій від відповідальних за його трирічне ув’язнення, «які намагалися зганьбити» не лише Нацгвардію, а й народ України.

«Не віриться. Я готувався до найгіршого, але сподівався на найкраще. У мене було одне бажання та надія, щоб італійський суд дійсно відстоював правову сторону цієї справи», — розповів Віталій Марків.

Він подякував всім, хто підтримував його у в’язниці, а також зізнався, що не має зла на італійців, адже, на його думку, не всі вони погоджувалися з рішенням суду.

Так само він каже про нормальне ставлення до журналістів, хоча саме через журналістські матеріали почала розкручуватися його справа.

«Я принципово не називаю імені особи, яка написала статтю про мене (Мова про статтю однієї італійської журналістки, через яку почалось слідство. — ред.). Але є приклад українських та закордонних журналістів, які писали правду і зацікавилися: якщо він такий, як його хочуть представити — «запеклий ворог журналістів» — то чому тоді факти не відповідають цьому?» — запитав нацгвардієць.

Віталій Марків додав, що планує продовжувати свою військову службу і бачить своє майбутнє в Україні.

Утім, чи буде він займатися політикою, ще не вирішив.

Водночас не виключив, що ще побуває в Італії, оскільки вважає себе повністю виправданим там. Хоча й буде ретельно перевіряти, чи не відкрили на нього «ще одну видуману справу».

Зазначимо, що Віталій Марків має громадянство України та Італії, був активним учасником Майдану, а потім став добровольцем батальйону Нацгвардії імені генерала Кульчицького, який складався переважно з «майданівців».

Навесні та влітку 2014 року воював під Слов’янськом.

У червні 2017 року Віталія затримали під час візиту до Італії і звинуватили у тому, що 24 травня 2014 року він як «командир» Нацгвардії був причетний до 30 мінометних ударів по підніжжю гори Карачун у Слов’янську, де у той час перебували іноземні журналісти.

Тоді загинув італієць Андреа Роккеллі та його російський перекладач Андрій Миронов.

Захист Віталія Марківа та керівництво МВС України наполягає на тому, що у нацгвардійців у травні 2014 року було лише легке озброєння і Віталій Марків ніяк не міг «командувати» мінометами.

Крім того, українська сторона наполягала на тому, що іноземні журналісти (які перебували у Слов’янську без української акредитації) могли загинути від обстрілів проросійських формувань.

Водночас італійський прокурор наполягав, що хоча Віталій Марків і не вчинив убивство сам, але інформував командування Нацгвардії про рух цивільних біля підніжжя Карачуна, а командири зі свого боку дали сигнал вояками ЗСУ, які начебто відкрили вогонь з мінометів.

У липні 2019 року суд присяжних італійського міста Ассізі (в регіоні, де жив загиблий Андреа Рокеллі) визнав Марківа винним та присудив до максимального строку — 24 роки в’язниці, хоча обвинувачення спочатку вимагало 17 років.

Захист українця подав апеляцію, яку розглядали вже у Мілані й тамтешній суд повністю виправдав нацгвардійця.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

Свежее

В Києво-Печерській Лаврі моляться за країну-агресора. ВІДЕО

Більше восьми років триває війна з російськими фашистами. Дев’ятий  місяць український народ протистоїть спробам рашистів окупувати Україну, а колаборанти...