Війська РФ дистанційно мінують території на Донбасі забороненим типом мін. ФОТО та ВІДЕО

-

Читайте также

Війська Російської Федерації проводять мінування території на Донбасі забороненим типом протипіхотних мін ПОМ-2. Мінування проводиться дистанційно, за допомогою переносного комплекту, повідомляє видання Армія Inform.

Цей тип боєприпасів заборонений Оттавською конвенцією від 1999 року, якою передбачена заборона мін натяжної, фугасної та осколкової дії, а також встановлених у некерованому варіанті.

Зафіксували факт встановлення окупаційними військами РФ протипіхотних мін ПОМ-2 з допомогою переносного комплекту мінування у районі відповідальності ОТУ «Північ» ООС спостерігачі інженерної розвідки ЗСУ.

 

ПОМ-2 поміщають у касету по чотири штуки, кожна з яких розміщується у металевому циліндрі. Процес їхньої установки здійснюється засобами дистанційного керування.

Міна ПОМ-2. Фото: 10 ОГШБр

Після падіння міни на землі починається процес її приведення у бойове положення з допомогою шести пружних лопатей, які ставлять боєприпас вертикально.

Зверху від корпусу відстрілюється хрестовина, від якої в різні боки відлітають чотири якорі, що тягнуть за собою тонку капронову нитку. Після зачеплення за неї відбувається підрив.

Як розповів начальник оперативного забезпечення ОТУ «Північ», дві міни з касети, як зафіксовано на відео, встали у бойове положення за 30–40 метрів від окопу противника, а дві інші перелетіли через нашого спостерігача на відстань у 150 метрів.

Контейнер для дистанційного мінування протипіхотних мін ПОМ-2

Такі боєприпаси виготовляють у Російській Федерації. Перед установкою противник постирав з них усі номери, щоб було неможливо встановити їхнє походження.

Окупанти дистанційно мінують Донбас мінами ПОМ-2 не вперше, наприклад нещодавно такі міни виявляли на Маріупольському напрямку бійці 10-ї гірсько-штурмової бригади, там їх мінування здійснювалось за допомогою перехідного контейнера УРМ для запуску з РПГ-7.

Окрім цього подібний вид мінування фіксувався на інших напрямках.

Контейнер для дистанційного мінування протипіхотної міни ПОМ-2 з РПГ-7

Контейнер для дистанційного мінування протипіхотної міни ПОМ-2 з РПГ-7 1

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, 27 березня у Слов’яносербському районі Луганської області внаслідок підриву на мінах загинули дві особи, та ще одна отримала важке поранення. Незважаючи на зазначені трагічні події, з 30 березня російські найманці 4 окремої мотострілецької бригади 2 (Луганськ) АК продовжили мінування місцевості у зазначеному районі.


Информация – одна из граней войны! Подписывайтесь на аккаунт «Информационного сопротивления» в Twitter – ссылки на наши эксклюзивы, а также самые резонансные новости Украины и мира.

загрузка...

Свежее

Нові обстріли російських окупантів в зоні ООС, у ЗСУ є втрати

У четвер, 6 травня, російські окупанти вкотре порушили режим припинення вогню та здійснили прицільний обстріл позицій українських захисників з...