В Україні розробили малогабаритний комплекс радіорозвідки «Plastun»: подробиці і відео

-

Читайте также

Малогабаритний тактичний пеленгаційний комплекс Plastun-RP3000 від НВЦ «Інфозахист» завдяки модульності, габаритам та енергоавтономності значно підвищує мобільність груп тактичної радіорозвідки. Про це розповів директор з маркетингу підприємства Едуард Веліканов, повідомляє «Арміяinform».

За його словами, комплекс розробляли в тісній взаємодії з досвідченими фахівцями з радіопеленгації та радіомоніторингу. Під час створення й удосконалення комплексу був використаний практичний досвід бойових дій у районі проведення ООС. Понад сотню комплексів вже поставлено у війська.

Едуард Веліканов повідомив, що Plastun-RP3000 дозволяє пеленгувати системи зв’язку, виявляти сигнали, зокрема із псевдовипадковим перелаштуванням робочої частоти (ППРЧ). Це обладнання також визначає місцеположення та відображення координат джерела радіовипромінювання в режимі реального часу з метою створення та актуалізації мапи радіоелектронної обстановки. Крім того, комплекс забезпечує обмін даними по захищеному каналу зв’язку в режимі реального часу для узгодження інформації про розташування та характеристики виявлених джерел радіовипромінювання.

Простими словами, комплекс є своєрідним «біноклем», який дозволяє побачити на відстань до 15 км, де перебуває на мапі радіоелектронної обстановки об’єкт розвідки. Варто додати, що конструкція пеленгатора є доволі вдалою: від фідерної антени йде кабель до блоку обробки та акумулятора, а звідти — до 100 метрів кабелю до ноутбуків. Це дозволяє розгорнути установку, наприклад на даху, а оператору — заховатися в захищеному місці. Детальніше про це можна переглянути на відео.

Власне програмне забезпечення НВЦ «Інфозахист» дозволяє візуалізувати дані, які надходять до оператора. Зокрема, у вкладці динаміки в режимі частоти із відображенням спектрограми відбувається пошук сигналів в робочому діапазоні та аналіз обстановки в радіоефірі в режимі реального часу. Оператор має можливість здійснювати контроль ефіру в усій смузі миттєвого огляду  20 МГц — без додаткових переключень чи налаштувань.

На мапі із відображенням місцеположення двох напівкомплектів Plastun-RP3000 і їх направленнями пеленгу відображається вся необхідна інформація для роботи оператора. Під час створення, редагування мапи радіоелектронної обстановки оператор має змогу не зупиняти процес виявлення та пеленгації джерел радіовипромінювання чи радіомереж.

Слід відзначити, що у складеному стані комплекс може бути розміщений у двох наплічниках загальною вагою до 39 кг, що забезпечує додаткову зручність та скритність під час переміщення. Це дозволяє розгорнути пеленгаційний комплекс у найвигіднішій точці розміщення та оперативно зібрати необхідні розвіддані.

Окрім стаціонарних об’єктів, пеленгатор Plastun-RP3000 можна встановлювати на техніку, зокрема на мобільний комплекс радіорозвідки «Хортиця-М».

Як повідомляла група «ІС», у Командуванні Сил підтримки ЗСУ розповіли про особливості роботи сучасних українських військ РЕБ.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Российские военные устроили смертельное ДТП в Сирии. ФОТО

Бронеавтомобиль БПМ-97 "Выстрел" российского контингента в Сирии стал участником масштабного ДТП на трассе вблизи города Тартус. Фото с места...