Український розробник показав надзвукову ракету «Блискавка». ФОТО і ВІДЕО

-

Читайте также

КБ «Південне» у деталях показало ракету «повітря-земля» «Блискавка», аванпроект якої був захищений у жовтні 2020 року, пише «Defense Express».

Ця ракета має дальність польоту у 110 км та призначена для знищення наземних або надводних цілей. Її планують використати для озброєння фронтових бомбардувальників Су-24М. А за умови встановлення додаткового підвісного контейнера і на інших типах літаків, в першу чергу — Су-27.

Рендер «Блискавки» КБ «Південне» показало у своєму відеозвіті з підсумками 2020 року (на 5:43):

На ньому добре видно модульну конструкцію самої ракети, яка складається з декількох відсіків. Двигуна, бортової апаратури, бойової частини та системи наведення.

У ракеті використаний, судячи з усього, прямоточний повітряно-реактивний двигун, який дозволяє розігнати «Блискавку» до надзвукової швидкості. За різними оцінками вона може становити від 2000 до 2500 км/год.

Одразу за двигуном знаходиться відсік бортової апаратури, де розміщуються системи керування та навігації — інерційної та супутникової. Таке поєднання дозволяє використовувати GPS виключно, як додаткову систему, інформація з якої лише «підстраховує» інерційну. Додамо, що аналогічне поєднання використовує і крилата ракета Р-360 «Нептун».

Далі розміщена бойова частина, та, скоріш за все, радіовисотомір, який також необхідний ракеті для контролю льотних параметрів, особливо на кінцевій ділянці польоту.

На рендері «Блискавка» продемонстрована з активною головкою самонаведення на базі активної фазованої решітки. Це дозволяє їй знищувати радіоконтрастні цілі.

Водночас відомо, про можливість її оснащення пасивними головками самонаведення, для ураження РЛС противника. А також головкою самонаведення з комплексацією оптичного та радіолокаційного каналу, яку планують використати в ОТРК «Сапсан» для знищення наземних цілей.

Під питанням залишається шість елементів, які встановлюються у верхню частину ракети. На рендері вони мають якісну деталізацію, але ідентифікувати їх призначення поки не вдалось.

Проте найближчим часом, сподіваємось, Defense Express вдасться детально поспілкуватися з представниками КБ «Південне» та розповісти нашим читачам про подробиці не тільки «Блискавки», а й інших надцікавих проектів дніпрян — «Тайфун» та «Сапсан».

Як повідомляла група «ІС», завод «Укроборонпрому» розпочав серійне виробництво надпотужних набоїв.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Газовые войны: что произошло между Молдовой и РФ

Газовые войны продолжаются, цены на газ в ЕС - в топе мировых новостей. Политики спорят, что будет и что делать....