У Запоріжжі викрили осередок заколотників, які агітували за повернення України до СРСР. ФОТО та ВІДЕО

-

Читайте также

Правоохоронці у Запоріжжі припинили діяльність осередку сепаратистів, які на замовлення російських кураторів пропагували ідею відродження СРСР та планували створити фейкові органи радянської влади, інформує прес-центр СБ України.

Зазначається, що учасники групи входили до одного з проросійських радикальних рухів, який виступає за «відродження оновлених республік СРСР». Фігуранти мали агітувати населення за повернення у «правове поле Радянського Союзу» та планували сформувати органи радянської «державної влади» через процедуру так званого «народовладдя».

Оперативники та слідчі спецслужби встановили, що зловмисники хочуть провести фейкові «всесоюзні вибори» для створення альтернативних органів управління всіх рівнів. Кінцевою метою учасників руху є відновлення СРСР через проведення «відкритого волевиявлення народу».

Офіційні ж органи влади України мали скласти повноваження на користь новообраної радянської влади.

Виконуючи інструкції кураторів з РФ, фігуранти мали звернутися до органів влади з офіційними заявами про нібито бажання громадян відновити Українську РСР.

Співробітники СБУ задокументували, що організатор українського осередку руху звернулась з офіційною заявою до державних органів влади щодо відкриття в одному із селищ Запоріжжя виборчої дільниці для проведення фейкового волевиявлення. Вона також вимагала фінансування за рахунок місцевого бюджету, посадовці якого ще мали сприяти проведенню «виборів».

У ході обшуку за місцем проживання фігурантки правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку, агітаційні матеріали та документацію з підтвердженням злочинної діяльності.

У межах раніше розпочатого кримінального провадження за ч. 1 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) Кримінального кодексу України, тривають слідчо-оперативні дії.

Заходи із блокування сепаратистської діяльності відбувались під процесуальним керівництвом прокуратури.

Нагадаємо, група ІС писала, як Росія примушувала Україну до «братської» дружби у «великій сім’ї» СРСР.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Как созданная ради шутки криптовалюта обогнала по капитализации Газпром

Созданный программистами-троллями на основе интернет-мема токен Dogecoin, получивший всемирную популярность из-за первоапрельских твитов Илона Маска, за неделю взлетел в...