У США випробували багатоцільовий керований боєприпас з лазерним наведенням

-

Читайте также

Шведська компанія Saab у співпраці з підрозділом американської корпорації Raytheon Missiles & Defense продемонстрували можливості нового керованого багатоцільового боєприпасу GMM. Випробування проходили ще 5 листопада минулого року на полігоні Юма, у штаті Арізона, але відомо про них стало лише на початку червня, інформує Мілітарний.

Розробка боєприпасу є результатом спільних зусиль Saab та RMD для армії Сполучених Штатів.

Початкові роботи з розробки розпочалися в 2017 році на основі ручного гранатомета Carl-Gustaf.

Перші презентації були зроблені в 2019 році.

Під час вогневих випробувань боєприпасів GMM використовувались гранатомети Carl-Gustaf та одноразові пускові установки AT4.

«Серія декількох цілей була знищена на відстані приблизно від 1 550 до 2 500 метрів. У випробуванні використовували залізобетонні стіни, потрійну цегляну стіну та броньований автомобіль. GMM використовує напівактивне лазерне наведення та поєднує в собі потужну ударну силу, яка може підвищити летальність портативної зброї», – йдеться у повідомленні.

Завдяки напівактивній системі лазерного наведення збільшено відстані, з яких можна ефективно використовувати нові боєприпаси, що забезпечує тактичну гнучкість та більшу вогневу потужність для користувачів.

У майбутньому, як очікується, GMM буде поєднано з одноразовою пусковою установкою гранатомета AT4. Окрім значного збільшення дальності AT4, він також може покращити індивідуальні можливості бійця для боротьби з бронетехнікою та укріпленнями.

Стверджується, що боєприпасом GMM також можуть бути оснащені різні платформами, бойові модулі з дистанційним керування, пілотовані та безпілотні літальні апарати, наземні транспортні засоби для посилення їхніх ударних можливостей.

Нагадаємо, раніше група ІС писала про те, що компанія Raytheon відмовилася від розробки гіперзвукової тактичної ракети DeepStrike проекту PrSM через те, що не встигає у визначені військовими терміни.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

Свежее

ЄК запропонувала новий пакет санкцій проти рф: що до нього увійшло

Єврокомісія розробила черговий пакет антиросійських санкцій на тлі недавніх рішень російського керівництва. "Росія підняла вторгнення в Україну на новий рівень....