У NASA зупинили тестування двигунів «мегаракети» для польоту на Місяць: подробиці і відео

-

Читайте также

Важливе випробування двигунів для нової «мегаракети» NASA, яка має доправити людей на Місяць, завершили достроково. Водночас агентство заперечило, що воно зазнало невдачі, повідомляє «ВВС-Україна».

Незадовго до 22:30 за Гринвічем (00:30 неділі за Києвом) у суботу чотири двигуни запустили, вони пропрацювали трохи більше хвилини, після чого їх вимкнули, розповідає науковий редактор ВВС Пол Рінкон. Центральний ракетний блок Системи космічних запусків (Space Launch System, SLS) тестували у Космічному центрі імені Джона Стенніса, штат Міссісіпі.

Двигуни мали працювати протягом восьми хвилин — стільки знадобиться для реального запуски ракети на орбіту.

Коли вона здійснить свій перший політ — можливо, вже цього року — SLS стане найпотужнішою ракетою, яку будь-коли відправляли у космос. Наразі науковці NASA намагаються з’ясувати, що сталося під час тестового запуску.

Невідома проблема спричинила так звану ідентифікацію несправності (Fid), а згодом — несправність основного компонента (MCF). В результаті несправності бортовий комп’ютер, який контролює двигун, надіслав повідомлення на інший комп’ютер, який контролює центральний ракетний блок, який ухвалив рішення вимкнути двигуни.

«Будь-який параметр двигуна, який вийшов з ладу, міг надіслати цей ідентифікатор несправності», — сказав Джон Ганікат, менеджер програми SLS Центру космічних польотів імені Маршалла в штаті Алабама.

Під час цього тестування усі чотири двигуни RS-25 вперше запустили разом. Центральний ракетний блок закріплений на масивній сталевій конструкції, що має назву випробувальний стенд В-2. Це було восьме і останнє випробування у програмі оцінювання Green Run, яку проводять інженери з NASA та Boeing — головного підрядника у будівництві ракети.

Вони хотіли усунути будь-які проблеми до того, як центральний ракетний блок використають для першого запуску SLS, під час якого вона відправить космічний корабель наступного покоління NASA «Оріон» облетіти навколо Місяця.

Адміністратор NASA Джим Брайденстайн відмовився тестування провалом: «Саме тому ми і тестуємо, — сказав він. — Перш ніж ми посадимо американських астронавтів у американські ракети, ми маємо переконатися, що вони ідеальні».

Наразі не вирішили, чи будуть повторно проводити цей етап тестування, чи центральний ракетний блок доправлять до Космічного центру Кеннеді (KSC) у Флориді, щоб підготувати його до першого безпілотного польоту ракети — місії «Артеміда-1»

«Це залежить від того, у чому була проблема і наскільки складною буде її виправити», — сказала Брайденстайн.

На питання, чи відбудеться запуск цього року, пан Брайденстайн відповів, що наразі про це говорити зарано і спершу необхідно з’ясувати причини несправності. Однак, якщо один або декілька двигунів потребують заміни, в Космічному центрі Стенніса є необхідні запчастини.

Як повідомляла група «ІС», SpaceX успішно запустила оновлений вантажний корабель Dragon.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Командувач Силами тероборони повідомив про забезпеченість зброєю та боєприпасами

Сили територіальної оборони Збройних сил України на 100% забезпечені стрілецькою зброєю та боєприпасами. Про це повідомив командувач Сил територіальної...