У ЄС успішно запустили ракету Vega, розроблену за участі КБ «Південне». ВІДЕО

-

Читайте также

16 листопада 2021 року, з космодрому Куру (Французька Гвіана) відбувся 18-й успішний пуск європейської ракети-носія легкого класу Vega. Vega вивела на орбіту три розвідувальні супутники CERES на замовлення Міністерства оборони Франції, повідомили у ДП «КБ «Південне».

Блок маршового двигуна (БМД) РД-843, який використовують у складі рідинної рушійної установки 4-го ступеня РН Vega, розробило ДП «КБ «Південне» та серійно виготовляє ДП «ВО Південний машинобудівний завод».

Відмінною особливістю БМД РД-843 є можливість багаторазового запуску під час польоту (до 5 включень), завдяки чому забезпечується розведення супутників на різні орбіти. Зараз тривають роботи з покращення характеристик двигуна для розширення діапазону корисних навантажень.

Це був вже третій пуск РН Vega у цьому році. Усього з 2012 року Vega стартувала 20 разів. За цей час було виведено на орбіту 111 космічних апаратів.

Нагадаємо, що у 2021 році також відбулося два успішні пуски американської РН «Антарес», основну конструкцію першого ступеня якої розробило КБ «Південне» та виготовив Південмаш. Починаючи з 2013 року ракета доставила на МКС 16 транспортних кораблів Cygnus з вантажем NASA.

Як повідомляла група «ІС», у США відбувся успішний запуск ракети-носія, розробленої за участю українського КБ «Південне».


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

Свежее

Зеленський приїхав у звільнений Херсон. ФОТО

Президент України Володимир Зеленський відвідав звільнений від російсько-фашистських окупантів Херсон. Фото з визволеного міста опубліковані у Telegram-каналі очільника держави. "Херсон –...