У «Десні» розгорнули найбільший в Україні комплекс тренажерів віртуального бою. ВІДЕО

-

Читайте также

Американский генерал рассказал, кто сможет приструнить Россию

Генерал-лейтенант Вооруженных сил США в отставке, экс-командующий сухопутными силами ВС США в Европе Бен Ходжес объяснил, зачем РФ оккупировала Крым...

В Держдумі РФ знов заговорили про захоплення України: подробиці

Депутат Державної Думи Російської Федерації Міхаіл Шеремет запропонував створити “платформу з деокупації України від заокеанських сил”, пише «Духовний фронт...

Спецслужбы РФ готовят ответ на события в Молдове – аналитик

Поражение Игоря Додона на выборах в Молдове стало поражением курирующих его Дмитрия Козака и ФСБ России в противостоянии с...

Підготовка військових до реальних бойових дій у країнах НАТО вже давно вийшла за межі полігонів. Зараз всі армії Альянсу окрему увагу приділяють навчанню за допомогою віртуальних технологій — спеціальних програм-симуляцій, які дозволяють створити віртуальне середовище. Одна з найпопулярніших з таких програм — VBS3 (Virtual Battlespace 3), яка дозволяє створити віртуальні локації, які повністю відповідають реальним, та дозволяють бійцям відпрацьовувати свої навички до автоматизму. Подібний комплекс розгорнуто й у навчальному центрі Сухопутних військ ЗСУ «Десна», де за допомогою віртуальної реальності зміцнюється потенціал бойових підрозділів, пише ресурс Defense Express.

Сучасні віртуальні технології дозволяють робити це не окремо один від одного, а у складі екіпажів бойових машин, відділень, взводів, рот, чи навіть батальйонних тактичних груп. У цій сфері Збройні Сили України не відстають від інших армії НАТО, завдяки 169-го Навчальному центру Сухопутних військ ЗСУ «Десна», де приватне КБ «Логіка» розгорнуло найбільший в Україні тренувальний центр, який налічує декілька десятків тренажерів танків, бойових машин піхоти, бронетранспортерів та засобів протиповітряної оборони.

«Навчальний центр «Десна» використовує всі сучасні засоби підготовки військовослужбовців, включно із Virtual Battlespace. Це дозволяє навчати наших бійців у обстановці, яка максимально наближена до бойової, як окремо, так і у складі підрозділу.

І це не тільки економія ресурсів, але і можливість індивідуального підходу до кожного бійця.

Якщо у звичайних умовах військовослужбовець може не виконати навчальну справу та отримати незадовільну оцінку, то завдяки тренажерам, які встановлені на «Десні», боєць буде тренуватись поки не виконає норматив, як мінімум, на «добре».

Окрім того, у віртуальному середовищі військовослужбовець краще наближається до бойових умов.

«Ми можемо підготувати його до дій на будь-якій місцевості та театрі бойових дій», — розповів начальник Навчального центру «Десна» генерал-майор Віктор Ніколюк.

Річ у тому, що для підготовки військових використовується новітні тренажери, які передають всі особливості бойового застосування озброєння. Вони мають ідентичні органи управління, засоби спостереження, один в один передають відчуття та перевантаження від руху та стрільби завдяки спеціальним платформам.

Крім тренажерів бойових машин, «Десна» має у своєму «арсеналі» і тренажер піхотного відділення. Це дозволяє відпрацювати у віртуальній реальності взаємодію між бронетехнікою та піхотою.

Тобто така підготовка прищеплює основні навички не тільки керування технікою та володіння її озброєнням, але і взаємодію у складі підрозділу. І це ще до того, як бійці вперше вийдуть на реальний полігон.

«Ми вже проводимо підготовку у рамках відділення та танкового взводу. І саме використання віртуальних технології дозволяє навчити бійців приймати нестандартні та дієві рішення та виконувати завдання разом. Це дозволяє розкрити командирські здібності бійця, його можливості вірно оцінити обстановку та прийняти рішення, а також довести свої команди до підлеглих. Надалі саме ці навички рятують життя на полі бою», — підкреслив Віктор Ніколюк.

Начальник навчального центру «Десна» також повідомив, що вже найближчим часом центр зможе проводити підготовку у складі механізованої та танкової роти, а також ротної батальйонної групи, посиленої засобами протиповітряної оборони.

У планах — створення єдиної мережі між навчальними центрами ЗСУ і перше тестове спільне навчання у віртуальній реальності має пройти вже найближчим часом з артилеристами 184-го навчального центру на Львівщині.

Проте ще одна перевага віртуальних технологій у тому, що вони дають можливість розіграти такі сценарії, які існують виключно під час реальних бойових дій.

Бо одна справа, коли на реальному полігоні вогонь ведеться по мішенях, які навіть якщо і рухаються, то по добре відомим траєкторіям. А зовсім інша, коли «мішень» не тільки поводиться непередбачувано, але і стріляє у відповідь. І у віртуальній реальності це абсолютно безпечно.

Якщо будь-який «бот» обмежений закладеними у ньому алгоритмами, то «зустрічна» підготовка відкриває дійсно нові можливості.

«Завдяки тому, що всі тренажери об’єднуються у єдиний віртуальний простір — є можливість утворювати колективні системи. Вже зараз реально проводити навчання у форматі взвод проти взводу, тобто відігрувати великий спектр ситуацій, які можливі у реальному бою. І такі навчання просто неможливо відтворити на полігоні», — звернув увагу директор КБ «Логіка» Юрій Добронравін.

Таким чином, сучасне віртуальне навчання дозволяє проводити колективну підготовку вже на абсолютно новому рівні, який дійсно може зберегти життя та здобути перемогу.

Як раніше повідомляла група ІС, у «Десні» танкісти ЗСУ пограли «у танчики» по-дорослому.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

В Держдумі РФ знов заговорили про захоплення України: подробиці

Депутат Державної Думи Російської Федерації Міхаіл Шеремет запропонував створити “платформу з деокупації України від заокеанських сил”, пише «Духовний фронт...

В «ЛНР» отказались от обмена пленными: что известно

Оккупационная власть "ЛНР" назвала заявления украинской стороны о возможном обмене пленными 24 декабря полным абсурдом. Как сообщают подконтрольные "ЛНР" сайты, об этом заявила представительница...

Американский генерал рассказал, кто сможет приструнить Россию

Генерал-лейтенант Вооруженных сил США в отставке, экс-командующий сухопутными силами ВС США в Европе Бен Ходжес объяснил, зачем РФ оккупировала Крым и почему воюет против Украины,...