SpaceX разом з європейцями запустила в космос новітній супутник. ВІДЕО

-

Читайте также

Закат эпохи «мировой бензоколонки»: цифры и факты

Согласно данным, опубликованным Центральным диспетчерским управлением топливно-энергетического комплекса России, добыча нефти и газового конденсата в стране в 2020 году...

Карманная оппозиция на старте: какие политсилы РФ Кремль допустит в Госдуму  

Очередные так называемые выборы в так называемый парламент Российской Федерации состоятся 19 сентября 2021 г. И чем ближе дата,...

Наемники на Донбассе: в Латвии начался суд над террористом «ДНР»

В столице Латвии Риге начался судебный процесс по делу Ивара Келли, которого обвиняют в участии в боевых действиях в...

Компанія SpaceX в рамках спільного проєкту з Європейським космічним агентством ESA, запустила в космос новітній супутник для вивчення поверхневих процесів на Землі.

У вечорі в суботу, 21 листопада, з майданчика SLC-4E на базі ВПС США у штаті Каліфорнія стартувала ракета Falcon 9 із супутником Sentinel-6. Він входить у програму “Коперник” Єврокомісії по глобальному, безперервному, автономному, високоякісному і широкодіапазонному моніторингу поверхні Землі, пише АрміяInform.

Супутник спільно розробили фахівці з Європи (ESA, CNES, EUMETSAT) і США (NASA, NOAA).Запуск другого такого космічного апарату заплановано на 2025 рік.

Як зазначено на сайті Європейського космічного агентства, супутник допоможе спостерігати за підйомом рівня Світового океану і таненням льодовиків з космосу.

За підрахунками науковців, у середньому з 1993 по 2018 рік рівень океану піднявся на 3,2 мм. Завдяки даним із супутників вчені підтвердили, що швидкість середнього підвищення рівня моря зараз вдвічі вище, ніж на початку століття. Завдяки цьому проєкту людство отримає нові знання та уточнить уже відомі дані про роль океану в зміні клімату. Крім цього, з’явиться чіткіше розуміння, як техногенна діяльність впливає на “здоров’я” Світового океану.

Sentinel-6 як щонайменше до 2030-го продовжить вимірювати з високою точністю зміни топографії океану, зокрема річок і озер.

Дані цієї програми допоможуть відстежити формування ураганів та передбачити в режимі, близькому до реального часу, напрямок, куди можуть піти шторми. Це критично важливо для адаптації прибережних районів і малих островів, а також для надання їм допомоги.

Новий Sentinel-6 — восьмий апарат, який продовжить роботу своїх попередників в рамках європейського проєкту глобального моніторингу навколишнього середовища і безпеки “Коперник”, які вже знаходяться на орбіті та вимірюють рівень забруднення атмосфери.

Супутник Sentinel-6 важить 1191 кг включно з 230 кг палива. Він отримує енергію від сонячних панелей з мінімальною потужністю 850 Вт в кінці терміну служби (приблизно 5,5 року). Орбіта апарату – приблизно 1336 км з нахилом 66°, що дозволяє супутнику кожні 10 діб відстежувати 95% вільного від льоду океану.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

В Германии правительство взяло на контроль десятки банков, подозреваемых в отмывании денег

Более тех десятков банков в Германии находятся под интенсивным наблюдением Федерального ведомства по надзору за финансовым сектором, чтобы не...