«Смуга розвідника»: як танкісти та піхотинці змагалися за звання найкращого відділення. ВІДЕО

-

Читайте также

Российский чиновник «угнал» рейсовый самолет: пассажиры четыре часа ждали вылет

Пассажирам рейса из Читы в Чару пришлось ждать своего самолета четыре часа из-за того, что на их самолете улетел...

Мания величия мешает России создать настоящую вакцину от коронавируса — Handelsblatt

Президент России Владимир Путин вновь сдерживает развитие своей страны. Препарат Sputnik V был провозглашен первой в мире вакциной от...

К санкциям ЕС за Крымский мост присоединились еще четыре страны  

Украина и еще три страны присоединились к решению Совета ЕС от 1 октября 2020 года о расширении санкций против...

«Смугу розвідника» побудували торік для Навчального центру розвідки, який входить до складу Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Її довжина – 1200 метрів. На цій дистанції обладнано 26 перешкод. Усі вони різні, дуже складні й розвивають навички військових: силу, витривалість, швидкість, координацію рухів, злагодженість підрозділу.

Тут є драбини, канати й мотузкові сітки заввишки шість метрів. Аби їх здолати, слід позбутися страху висоти. Є довгі підземні тунелі, заплутані лабіринти темних приміщень з шумовими гранатами на розтяжках, колодязі й стіна, висотою у два з половиною людських зрости. Здолати її самотужки нереально. Це можливо, коли всі у команді допомагають один одному. Є містки зі стовбурів дерев над глибокими ровами, із високим ризиком втрати рівноваги і падіння в яму, повідомляє АрміяInform.

«Таке змагання проводимо вперше. Залучаємо до нього третьокурсників, які мають стати командирами танкових і піхотних підрозділів. Змагання має три етапи: подолання «смуги розвідника», виконання вправ стрільб та третій етап – здійснення маршу і надання першої меддопомоги», – розповідає начальник факультету бойового застосування військ Академії полковник Олександр Тимощук.

«Без чудової фізпідготовки пройти смугу неможливо. Курсанти долають її з особистою зброєю, у засобах захисту: бронежилеті та шоломі. Та є ще одна річ: майбутні офіцери швидше та успішніше проходять смугу саме у складі підрозділу й під час змагань. Спрацьовує почуття обов’язку перед групою. Невдача одного – це невиконання завдання відділенням. Тож кожен курсант відкидає всі страхи, діє на межі сил. Це прищеплює хлопцям особливе відчуття команди, колективу», – зазначає старший керівник змагання на смузі перешкод підполковник Дмитро Опалак.

Заняття з подолання смуги перешкод розвідника з курсантами почали проводити ще пів року тому. З кожним днем вони витрачають менше часу на проходження всіх її елементів. Наразі 1200 метрів з 26 перешкодами – в середньому за 25 хвилин.

«У ЗСУ є спеціальні смуги перешкод у морських піхотинців, десантників, спецпризначенців, розвідників і навіть фахівців протитанкових ракетних комплексів. Але наші вихованці: танкісти, піхотинці – теж достойні воїни з багатьма вміннями. Прагнемо, аби вони ставали сильнішими, витривалішими, спритнішими. І відчували, що за рівнем індивідуальної підготовки не поступаються морпіхам чи десантникам. Ми готуємо впевнених у собі командирів, які мають перемагати в бою», – каже полковник Олександр Тимощук.

Після «Смуги розвідника» відділення прибувають на спеціальну ділянку для вогневих вправ. Тут оцінюється не тільки влучність, а й управління вогнем командиром відділення. Далі – стрімкий марш на 1200 метрів і наприкінці – надання першої медичної допомоги умовно пораненому побратиму.

«Курсанти мають визначити характер поранення, надати якісну допомогу, наприклад, накласти турнікет, швидко і правильно евакуювати пораненого з поля бою. Цього військові вчаться з першого курсу. Наше завдання – розвинути у них ці якості так, щоб в екстремальних ситуаціях вони діяли автоматично, виробити у них м’язову пам’ять для таких дій. Наразі курсанти демонструють свої навички. Як правило, діють безпомилково», – розповідає старший викладач кафедри тактико-спеціальних дисциплін підполковник Володимир Петриця.

Подібні змагання – ефективний спосіб підготовки лідерів, вважають викладачі.

«Пишаюся своїми курсантами. На сто відсотків упевнений: це найкращі воїни, які будуть гарними командирами і зможуть вести за собою колектив, виконуючи поставлені завдання», – підкреслює полковник Олександр Тимощук.

Як повідомляла група ІС, щоб здобути право на носіння омріяного берета морського піхотинця, сотня воїнів на Одещині подолала вісім неймовірних кілометрів психологічної смуги перешкод.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Польский производитель представил рекламные ролики перспективных БМП. ВИДЕО

Польский завод Huta Stalowa Wola S.A представил рекламное видео первого комплектного опытного образца перспективной БМП Borsuk. https://www.youtube.com/watch?v=96IUfmw5LDs Еще одно видео польского...

Путин — мафиозный лидер начала XX века: Обама в мемуарах ярко описал впечатление о президенте РФ

Экс-президент США Барак Обама в своей новой книге "Земля обетованная" раскритиковал Владимира Путина. В частности, он отметил, что российский президент поставил жажду власти выше...

Командование 5-го армейского корпуса США приступило к службе в Польше

Командование 5-го армейского корпуса США, которое будет осуществлять управление частями Армии США в штабе подразделения в Познани, получило соответствующие полномочия. На церемонии "инаугурации" присутствовали...