СБУ викрила кібезлочинців, які привласнювали гроші громадян України та іноземців. ФОТО і ВІДЕО

-

Читайте также

Кіберфахівці Служби безпеки України у Києві припинили функціонування підпільного телекомунікаційного центру. Організатори привласнювали кошти українців та іноземців під виглядом участі у міжнародних інвестиційних проектах. З початку року зловмисники привласнили майже 9 млн грн вкладників, повідомили у відомстві.

Оперативники спецслужби встановили, що організували нелегальний бізнес двоє громадян України та іноземець. Ділки розробили і адміністрували спеціалізоване програмне забезпечення, яке імітувало торги на міжнародних біржах та криптовалютних проектах. Вони також створили мережу так званих «фішингових» вебресурсів – копій сайтів міжнародних інвесткомпаній.

Потенційних «інвесторів» організатори заманювали на підконтрольні ресурси через «ботмережу» рекламних акаунтів у популярних соцмережах. Потім зловмисники втручались у роботу систем електрозв’язку і телефонували «жертвам» з підмінених закордонних номерів телефонів. Вони виманювали кошти нібито для інвестицій та привласнювали їх.

Учасники угруповання переводили гроші у готівку через низку обмінних операцій з використанням криптовалют, електронних систем та банківських карток. Рахунки були оформлені на так званих «грошових мулів» – людей, банківські карти яких є «транзитними» для привласнених коштів.

Зловмисники також заробляли на наданні послуг «аутсорсу» іншим шахрайським проектам. Задокументовано, що до оборудки організатори залучили понад 100 найманих працівників.

У ході обшуків за місцем розташування центру правоохоронці виявили: комп’ютерну техніку та мобільні пристрої; зразки програмного забезпечення, що використовувались для привласнення коштів та виведення їх на криптогаманці; інші докази протиправної діяльності.

Як повідомляла група «ІС», відомим хакером, який викрав терабайт даних, виявився юнак з Прикарпаття.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

В Словакии пояснили высылку дипломатов РФ попытками влияния на армию

Минобороны Словакии фиксирует попытки влияния на Вооруженные силы страны со стороны российских спецслужб. Об этом по итогам саммита НАТО...