Прихильники Сербської церкви спровокували масові заворушення в Чорногорії. ВІДЕО

-

Читайте также

Десятки постраждалих поліцейських та велика кількість затриманих протестувальників – результат зіткнень учасників акцій протесту із правоохоронцями в ніч на 14 травня у чорногорських Нікшичі та Плєвлі, повідомляє «Духовний фронт України».

Приводом для протистояння став арешт єпископа Будімлянсько-Нікшичського Сербської православної церкви (СПЦ) Йоанікія та кількох священиків СПЦ. Представників церкви затримали через організацію масових заходів на День Святого Василя Острозського на тлі діючої заборони на громадські збори в умовах епідемії коронавірусу, передає «Балканський оглядач».

Послідовники Сербського Патріархату в Чорногорії святкували 12 травня день святителя Василя Острозького. Як правило, в цей день на богослужіння в монастирі Острог збираються сотні тисяч віруючих, але в зв’язку з пандемією збори заборонені. Поліція завчасно перекрила під’їзди до монастиря, але віруючі зібралися в місті Нікшичі неподалік від Острога.

Керівництво Сербської Патріархії інтерпретує цей випадок як «гоніння на канонічну Церкву», а великий натовп віруючих намагався відбити затриманих у поліції.

У протестній акції в Нікшичу взяло участь близько 400 громадян. Вони блокували дороги та пікетували Центр безпеки міста, куди привели затриманих священиків. Протестувальники скандували «Не віддамо святинь», «Відпустіть єпископа», співали пісні про Косово, кричали на поліцейських «усташі» (під час Другої світової війни режив усташів співпрацював з нацистами), а потім закидали правоохоронців камінням.

У відповідь поліція застосувала сльозогінний газ та світло-шумові гранати. 22 поліцейських отримали поранення, кілька машин поліції було пошкоджено. Десятки учасників акції затримано. Серед затриманих – журналіст сербського видання «Вечірні новини».

Така сама ситуація виникла й у Плєвлі – на знак протесту проти арешту священиків СПЦ велика кількість громадян вийшла на вулиці. За даними Управління поліції, маніфестанти кидали каміння, скляні пляшки та піротехнічні пристрої в бік правоохоронців. Четверо поліцейських отримали поранення, кілька протестувальників було затримано.

Протестні акції відбулися в Беране та Будві. У чорногорській столиці Подгориці було здійснено спроби зібратися на протест, але цьому завадили превентивні дії поліції, повідомили в поліцейському Управлінні. Було затримано деяких громадян, які порушували громадський порядок. Зокрема, в центрі чорногорської столиці затримано громадянина, який піднімав прапор іншої держави.

Заворушення в Чорногорії 13-14.05.2020

МАСОВІ ЗАВОРУШЕННЯ В ЧОРНОГОРІЇ: «ЗА СВЯТИНІ» ПРОТИ «УСТАШІВ»Десятки постраждалих поліцейських та велика кількість затриманих протестувальників – результат зіткнень учасників акцій протесту із правоохоронцями в ніч на 14 травня в Нікшичі та Плєвлі. Приводом для протистояння став арешт єпископа Будімлянсько-Нікшичського Сербської православної церкви Йоанікія та кількох священиків СПЦ. Представників церкви затримали через організацію масових заходів на День Святого Василя Острозського на тлі діючої заборони на громадські збори в умовах епідемії коронавірусу.В протестної акції в Нікшичу взяло участь біля 400 громадян. Вони блокували дороги та пікетували Центр безпеки Нікшича, куди привели затриманих священиків. Протестувальники скандували «Не віддамо святинь», «Відпустіть єпископа», співали пісні про Косово, кричали на поліцейських «усташі» (див. відео), а потім закидали правоохоронців камінням.У відповідь поліція застосувала сльозогінний газ та світло-шумові гранати. 22 поліцейських отримали поранення, кілька машин поліції було пошкоджено. Десятки учасників акції затримано. Серед затриманих – журналіст сербського видання «Вечірні новини».***В Плєвлі на знак протесту проти арешту священиків Сербської православної церкви велика кількість громадян вийшла на вулиці. За даними Управління поліції, маніфестанти кидали каміння, скляні пляшки та піротехнічні пристрої в бік правоохоронців. Четверо поліцейських отримали поранення, кілька протестувальників було затримано.Протестні акції відбулися в Беране та Будві.В Подгориці було здійснено спроби зібратися на протест, але цьому завадили «превентивні дії поліції», повідомили в поліцейському Управлінні. Було затримано деяких громадян, які порушували громадський порядок. Зокрема, в центрі чорногорської столиці затримано громадянина, який «піднімав прапор іншої держави».https://www.vijesti.me/vijesti/drustvo/niksic-pejak-priveden-na-informativni-razgovorhttps://www.vijesti.me/vijesti/drustvo/gradani-pljevalja-na-ulicama-policija-ispalila-suzavac#Чорногорія #православнацерква

Опубліковано Балканський оглядач Середа, 13 травня 2020 р.

Як повідомляла група «ІС», президент Чорногорії звинуватив Росію в організації масштабних протестів.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Ситуація в зоні ООС: за минулу добу окупанти 9 разів порушили режим припинення вогню

Протягом минулої доби, 8 травня, в районі проведення операції Об'єднаних сил, збройні формування Російської Федерації 9 разів порушили режим...