«Об’єднані зусилля – 2021»: медики ЗСУ провели тренування за протоколом НАТО. ФОТО і ВІДЕО

-

Читайте также

Медики у складі передової хірургічної групи від медичних сил ЗС України в таборі СКШН «Об’єднані зусилля — 2021» провели тренування щодо надання першої лікарської допомоги пораненим військовослужбовцям за протоколами НАТО. Цей підхід актуальний, зокрема, при пораненнях та травмах, отриманих під час бойових дій, особливо, коли одночасно до медиків надходить кілька тяжких пацієнтів, повідомили у Генштабі ЗСУ.

За легендою тренування санітарний евакуаційний автомобіль доправив у розташування передової хірургічної групи двох поранених, один з яких має пошкодження органів грудної клітини та перебуває в критичному стані. Пацієнта одразу транспортовано до протишокової хірургічної групи, де лікарі оцінили стан тяжкості та стабілізували його. Після цього, пораненому, в операційній, розташованій поряд, проводять хірургічне втручання і евакуюють на вищий етап медичної допомоги.

Стан другого пацієнта, який мав ознаки струсу головного мозку, закритої черепно-мозкової травми та акубаротравми, оцінено як «середнього ступеня тяжкості». Після комплексу діагностичних заходів, зокрема, за протоколом ЕFAST (за допомогою переносного ультразвукового діагностичного обладнання лікар обстежив внутрішні органи на наявність пошкоджень), пацієнта підготували до евакуації.

За словами начальника передової хірургічної групи підполковника Олександра Москалюка, цей високомобільний підрозділ створено за стандартами НАТО. Основна його мета — в максимально стислі терміни розгорнутися на найбільш загрозливих напрямках бойового зіткнення для евакуації поранених від лінії фронту до місця подальшого надання кваліфікованої медичної допомоги.

Як повідомляла група «ІС», в Україні стартувала активна фаза навчань «Об’єднані зусилля – 2021».

загрузка...

Свежее

Президенты Азербайджана и Турции открыли аэропорт в деоккупированном Физули. ВИДЕО

В рамках однодневного визита президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган принял участие в открытии международного аэропорта Физули. Во вторник, 26 октября,...