«Натхнення сходу»: ТНМК, Джамала та Жадан знімають музичні кліпи на Донбасі

-

Читайте также

Українські музиканти знімають кліпи на свої пісні в Донецькій і Луганській областях. Знімання на Донбасі відбуваються в межах спецпроєкту «Натхнення сходу». У ньому беруть участь 11 українських артистів. За кожним закріплено по одному місту. Організатори проєкту хочуть зробити популярним серед українців внутрішній туризм на Донбасі, повідомляє «Дом».

Так, в Щасті Луганської області занедбана будівля біля головного символу міста — Луганській теплоелектростанції — на один день стало знімальною локацією для української групи «Танок на майдані Конґо» (ТНМК).

«Колись виступили в бліндажі на десь восьмеро солдат, ми співали їм. Тому, коли я почув, що можна ще раз повернутися в Щастя, одразу сказав: «Давайте Щастя»«, — розповів соліст гурту ТНМК Олександр Сидоренко.

Вони знімають кліп на свою нову пісню.

«В пісні співається про трьох черепах, на котрих будується світ кожної людини. В мене біла черепашка. Вона відповідає за любов. А ще дві інші: чорна і синя, вони відповідають синя — за мрії, а чорна — за базові оті твої потреби, за свій шлях, скажімо так«, — розповів соліст гурту ТНМК Олег Михайлюта.

Про що буде новий кліп, поки секрет. Але артисти трохи привідкрили завісу.

«У нас є загальна концепція і ідея того, як жінка, захищаючи дитину як мати, вона захищає країну як солдат. У нас є головна героїня, з якої ми провели вчорашній день: проходи містом, знаковими місцями. І ніби вона йде на війну«, — розповів український кінооператор Ярослав Пілунський.

А в Станиці Луганській знімає відео на свою нову пісню співачка Джамала.

У Старобільську на зніманнях — поет і музикант Сергій Жадан. Він виріс тут, тому над вибором локації не замислювався.

«Пісня дуже ніжна вийшла, пісня дуже лірична, не зовсім схожа на наш репертуар. І мені здається ось кадри з містом, кадри з рікою, кадри з нашими луганськими панорамами, кадри, де є ліричний герой, лірична героїня, все це може запрацювати«, — поділився соліст групи «Жадан і Собаки».

На знімання кліпів виділяли не більше двох днів. Але учасники процесу говорять, запам’ятають їх надовго і глядачам обіцяють емоції не менш яскраві.

Кліпи, зняті на Донбасі, продемонструють на фестивалі «З країни в Україну». Там же покажуть і документальний фільм про сам процес знімання. Фестиваль по 11 містам стартує 1 липня.

«Ми хочемо показати цим проєктом, що Україна – вона дуже різна, вона не вишиванкова, вона нелітературна вся від краплі до краплі. Вона не ідеальна. Вона з побитими дорогами і десь з вищерблиними узбіччями, вона десь з недобудованими будівлями, але вона разом з цим надзвичайно красива у всій своїй чесності», — повідомив глава правління фестивалю «З країни в Україну» Денис Блощинський.

Жителі Луганської області зможуть побачити кліпи в Станиці Луганській, Щастя і Старобільську від 30 липня до 1 серпня.

Зазначимо, що ключова ідея проєкту «З країни в Україну» — формування нової української ідентичності та якісних позитивних змін в Україні. В межах цієї мети протягом семи років проводять масштабні культурно-просвітницькі заходи в 84 містах України за 20 напрямами.

Нагадаємо, група ІС писала про те, що у Пирогово збудують музей кримськотатарської культури.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Удар по планам РФ: США и Китай обсуждают долгосрочные поставки сжиженного газа

Китай активно обсуждает с США долгосрочные поставки сжиженного газа на фоне новостей о росте цен на газ и нехватки...