Колишній бранець бойовиків назвав прізвища причетних до катування українців в «Ізоляції». ВІДЕО

-

Читайте также

У січні 2017 року блогер Станіслав Печонкін робив знімки тимчасово окупованої Горлівки. За потрапляння в кадр автомобіля так званого «начальника Горлівського міськвідділу МБД ДНР» Олексія Алчіна чоловіка заарештували й розпочалась жахлива історія майже трирічного полону в катівнях ОРДО, інформує ресурс «Патріот Донбасу».

Станіслава катували, щоб той підписав зізнання у тому, що він нібито працює на Службу безпеки України та отримав завдання стежити за Алчіним. Під тиском Печонкін підписав зізнання. Після чотирьох «судових засідань» чоловіку винесли вирок та засудили до 10 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії суворого режиму.

Сім місяців Станіслав провів у катівні «Ізоляція», де жоден день не обходився без знущань і тортур.

«Там постійний моральний та фізичний терор, постійна робота: утримуваних на той час людей залучали до важкої фізичної праці. І все це супроводжувалось постійними знущаннями, побиттям і вдень, і вночі, без кінця та краю», – розповів Печонкін.

Побиття, катування електричним струмом, сексуальне насилля, психологічний тиск — далеко не весь перелік тортур, через які довелося пройти українським полоненим.

За словами колишнього бранця Станіслава Печонкіна, до тортур та знущань над українськими полоненими причетні:

Алчін Олексій Олександрович 02.09.1976 р.н.

Начальник Горлівського міськвідділу «МДБ ДНР». Колишній старший оперуповноважений Горлівського ГО УСБУ в Донецькій області. Причетний до незаконного затримання українських громадян. Позивний: «Бек»

Морозов Володимир Юрійович 29.07.1989 р.н.

Співробітник Горлівського міськвідділу «МДБ ДНР»

Ботвина Володимир Олексійович 13.01.1980 р.н.

Співробітник Горлівського міськвідділу «МДБ ДНР»

Колесников Віталій Олександрович 13.04.1983 р.н.

Особисто брав участь у допитах та побитті полонених. Позивний: «Швед».

Зіпір Дмитро Дмитрович 29.12.1978 р.н.

Позивний: «Орда», «Крест». Кадровий співробітник Горлівського «МДБ», відповідав за КР забезпечення м. Дебальцеве. На даний час звільнений з лав «МДБ».

Куликовський Денис Павлович 08.08.1984 р.н.

Контролер відділення охорони Відділу матеріально-технічного забезпечення «МДБ ДНР», лейтенант. Голова катівні Ізоляція. Особисто брав участь у тортурах, знущаннях над полоненими. Позивний: «Палич», «Перший»

Бражніков Євген Миколайович 19.09.1979 р.н.

Колишній полонений терористичної організації «ДНР», звільнений в рамках обміну 29.12.2019. Співпрацював з адміністрацією Ізоляції, виконував її накази, зокрема побиття інших бранців. Часто діяв на власний розсуд без будь-яких наказів.

Юрій Кривонос — колишній військовослужбовець ВСУ танкової частини в м. Бахмут.

Євдокимов Василь Вікторович 08.02.1973 р.н.

Позивний: «Ленін», «Ілліч». Організатор вбивства співробітника СБУ П. Хараберюша. Причетний до знущань над українськими заручниками. Куратор російських диверсійно-терористичних груп російських спецслужб для виконання терактів за наказом ФСБ і ГУ ГШ МО РФ.

Співак Андрій Олександрович 14.12.1977 р.н.

Місце роботи після зради – Генеральна прокуратура «ДНР», посада — заступник генпрокурора «ДНР» (виконуючий обов’язки генпрокурора). З 14.09.2018 генпрокурор «ДНР».

Веклов Олексій Юрійович 03.09.1977 р.н.

Слідчий «МБД ДНР», причетний до знущань над українськими заручниками.

Коваленко Олена Вікторівна 25.05.1986 р.н.

Свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю на території «ДНР» №108, дата видачі 06.09.2016.

Кількєєв Іскандер Равільєвич 11.08.1961 р.н.

Старший слідчий слідчого відділу «МДБ ДНР», станом на 2014 р. – підполковник юстиції. Серпень 2016 – подав заяву про реєстрацію на заняття адвокатською діяльністю на території «ДНР». З 2017 р. – слідчий з особливо важливих справ «МДБ ДНР».

Одегов Ігор Олександрович 17.04.1956 р.н.

Співробітник адміністративних структур «ДНР» – суддя Верховного суду «ДНР», згідно з указом О.Захарченка від 17.03.2016. Помер у 2020 р.

Смелік Світлана Григорівна 05.04.1955 р.н.

Співробітник адміністративних структур «ДНР» — суддя Верховного суду «ДНР». Причетна до знущань над українськими заручниками.

Стратейчук Людмила Зіновіївна 11.04.1962 р.н.

Місце роботи – Верховний суд та військовий трибунал «ДНР». Посада – заступник голови. Відома тим, що виносила смертні вироки українським військовослужбовцям.

Нагадаємо, як повідомляла група «ІС», британське видання написало про тортури у в’язницях бойовиків «ЛДНР».


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Спецслужбы РФ разжигают противостояние с США фальшивыми сводками с антиамериканской пропагандой —  эксперт

Не так давно заместитель председателя Совбеза России Дмитрий Медведев в своей колонке на сайте «РИА Новости» написал, что отношения...