Катери ВМС України повернулись з тривалого походу Чорним морем. ФОТО та ВІДЕО

-

Читайте также

У п’ятницю, 23 серпня, у День Державного Прапора України, навчальні катери «Нова Каховка», «Сміла» та «Чигирин» повернулися до місця базування після майже тритижневої літньої морської практики.

Про це повідомляє сайт Міноборони України.

Похід тривав 17 діб, протягом яких навчальні катери відвідали іноземні порти: Гельджук (Туреччина), Варна (Республіка Болгарія) і Констанца (Румунія). Окрім цього, курсанти подолали більше ніж тисячу морських миль і пройшли протоку Босфор.

«Усі завдання практики виконано. На жаль, погода внесла свої корективи в план переходу, адже на виході з Босфору був сильний шторм силою 5-6 балів. Тому ми були вимушені затриматися в Туреччині, але потім наздогнали завдяки зменшенню часу, що було заплановано провести в іноземних портах», — зазначив заступник начальника Інституту ВМС капітан 1 рангу Ростислав Шаров.

«Практична складова — головна у підготовці моряка. Хоч який би був ефективний курс підготовки на суходолі, ніщо не замінить випробування морем. Тому катерний похід — дуже важливий для всіх курсантів. Під час походу майбутні офіцери були розподілені для несення вахт. Звичайно, хтось краще освоївся в морі, комусь ще треба попрацювати над собою, але кожен з них здобув той необхідний та безцінний досвід, який вони застосовуватимуть у подальшому навчанні та службі», — додав він.

На борту навчальних катерів морську практику проходили курсанти 2-го й 5-го курсів Інституту Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія», Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут, а також 2-го курсу відділення військової підготовки Морехідного коледжу технічного флоту Національного університету «Одеська морська академія».

Окрім несення вахт, з курсантами проводили практичні заняття з навігації та штурманської справи, вони визначали різними способами місце перебування корабля у морі, дистанцію до різних цілей, а також застосовували у своїй роботі стандарти НАТО.

В іноземних портах традиційно відбулися протокольні зустрічі. У Туреччині курсанти відвідали кораблі турецьких ВМС, побували на екскурсії у місті, а ще попрактикувалися на тренажері з боротьби за живучість. Попри короткий термін перебування у Варні та Констанці у зв’язку із затримкою, українські майбутні офіцери також встигли ознайомитися з місцевою культурою та відвідати флотські навчальні заклади цих країн.

загрузка...

Свежее

Бригаду 200 пополнили в оккупированном Алчевске

В оккупированном Алчевске, на территории, которая временно находится под контролем так называемой "ЛНР", очередной наемник российских оккупантов свел счеты...