Ізюм — місто «масового терору», загиблих може бути понад тисяча: заява заступника мера

-

Читайте также

Заступник міського голови Ізюма Володимир Мацокін заявив, що цей населений пункт в Харківській області під час російської окупації став «містом терору». Про це повідомляє Укрінформ.

«Терор застосовувався до абсолютної кількості населення: когось катували, хтось був під психологічним тиском, когось позбавляли волі… Таких історій тисячі», – зазначив він.

За словами Мацокіна, загиблих внаслідок російської агресії цивільних жителів Ізюма може бути більше тисячі.

«Такі поховання – не в одному місці, а щонайменше у трьох (які треба, щоб дослідили спеціалісти). Там теж можуть бути масові поховання жертв російської окупації. І якщо спочатку ми оцінювали, що жертв серед мирного населення нашої громади – тисяча людей, я боюся, що ця цифра може лише збільшитися», – підсумував Мацокін.

За його словами, також йдеться про близько 90 відсотків руйнувань житлового фонду міста.

«На сьогодні це 90 відсотків повної або часткової руйнації житлового сектору. Люди в центральній частині міста сьогодні не живуть, тому що там неможливо жити, оскільки все зруйновано», – зазначив заступник мера.

Мацокін додав, що системи газо-, електро- та водопостачання у місті зруйновані.

Водночас, за його словами, гуманітарна ситуація в деокупованому Ізюмі наразі нормальна: люди забезпечені гуманітарною допомогою та продуктами харчування.

 

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, раніше родичі впізнали загиблого бійця з синьо-жовтим браслетом із масового поховання в Ізюмі.

Свежее

СБУ викрила високопосадовців з митниці, які блокували вивезення зерна до ЄС

Служба безпеки продовжує комплексно протидіяти системним загрозам управлінню державою в умовах війни. В результаті слідчо-оперативних дій на Київській, Львівській...