Гіперінфляція у Венесуелі: болівар знецінений, розрахунки проводять золотом

-

Читайте также

Близько 7 мільйонів боліварів складала ціна буханця хліба у Венесуелі у вересні. 1 жовтня уряд видалив шість нулів на банкнотах, купюру в один мільйон боліварів (0,25 долара) було замінено купюрою на один болівар. 100 боліварів — це нова максимальна вартість. 8 листопада один євро був еквівалентний 511 062,03 венесуельським боліварам, тенденція росте. Про це йдеться у матеріалі видання The Epoch Times.

Інфляція знецінює доходи людей, і колись багата країна занепадає. Друкарський верстат Венесуели працює на повну потужність. У реальному житті національна валюта, болівар, вже майже не має жодного значення. Цифрова валюта непопулярна, системи безготівкових платежів є непрозорими. Роздрібні торговці перейшли на встановлення цін у доларах США.

У великих містах перевагу надають долару США, а на кордоні з Колумбією — колумбійському песо. Бразильський реал регулює кордон із Бразилією на півдні. Також використовуються криптовалюта та євро.

На південному сході країни також з’явилася валюта із чистого золота, пише exxpress.at. Зневірені люди, безробітні і шахтарі шукають самородки в нелегальних шахтах. Більші шахти охороняються та захищаються військовими.

Зі здобутих золотих самородків вирізаються золоті пластини, які використовуються як оплата. Торгівля ведеться у грамах: за нічліг у готелі беруть пів грама золота. Золоті пластини майже ніколи не зважуються, так добре люди знайомі із цими пластинами.

Золоті пластини є офіційною валютою. Для цього вони мають бути викарбувані у відповідній формі, а їх вміст золота стандартизовано.

У 2018 році Міжнародний валютний фонд порівняв ситуацію у Венесуелі з Німеччиною 1923 року. У країні був найвищий рівень інфляції за всю історію, МВФ говорив про 1370000 відсотків. Іншими словами, за булку хліба, яка б 1 січня коштувала один євроцент, 31 грудня того ж року вам довелося б заплатити 10 000 євро.

На 2021 рік МВФ очікує річний рівень інфляції 5 500 відсотків; болівар втратив майже три чверті своєї вартості з початку року. Гіперінфляція ґрунтується на втручанні держави у валютні операції та соціалістичній націоналізації цілих галузей промисловості — масової експропріації.

96 відсотків венесуельських домогосподарств живуть у злиднях, 64 відсотки — у крайній бідності, згідно з дослідженням Національного університету імені Андреса Белло в Чилі (UNAB). За даними ООН, до кінця 2020 року з соціалістичної країни виїхала кожна шоста людина — понад 5,4 млн осіб (з приблизно 28,5 млн мешканців 2019 року).

 

Тільки деякі сім’ї можуть дозволити собі такі харчові продукти, як яйця, риба, м’ясо чи овочі. Будинки знову будуються з палиць та бруду, електрики не вистачає, часто трапляються перебої у подачі електроенергії. Система охорони здоров’я занепала, як і водопостачання. Нефільтровані стічні води потрапляють у річки. Бензину, сирої нафти та природного газу не вистачає; ті, хто ще має автомобіль, на якому можна їздити, можуть вважати себе щасливчиками. Навіть якщо харчові продукти доступні в супермаркетах, вони дуже дорогі.

Венесуела, колись найбагатша країна в Латинській Америці, перетворюється на богадільню під владою диктаторського комуністичного режиму на чолі з правителем Ніколасом Мадуро, де насильство, злочинність та відсутність найнеобхіднішого визначають життя. Ті, хто може, тікають за кордон.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Російські окупати стягують техніку та боєприпаси в ОРДЛО — розвідка

Командування ЗС РФ продовжує нарощувати бойові можливості оперативного угруповання російських окупаційних військ на окупованій території в ОРДЛО. Зокрема, з початку...