ФСБ РФ намагалася завербувати заступника командувача ВМС ЗСУ: стали відомі подробиці

-

Читайте также

Військова контррозвідка Служби безпеки викрила спроби вербування представниками ФСБ Росії українських військових моряків. Оперативники спецслужби встановили, що високопосадовець Військово-морських сил України підтримує постійні контакти з діючими кадровими співробітниками ФСБ РФ. Серед яких, зокрема, колишні військовослужбовці СБУ Андрій Гапоненко, Петро Зима, Дмитро Пилипченко, що у 2014 році під час анексії АР Крим перейшли на бік ворога, зрадивши присязі, повідомляє прес-центр СБ України.

У березні 2014 року Гапоненко та Пилипченко, діючи за завданням російської спецслужби, запропонували йому перейти на службу до Збройних Сил ворога та сприяти росіянам у захопленні Академії ВМС ЗС України в Севастополі. Проте офіцер відмовився від цієї «пропозиції». Після виходу на материкову Україну, він був призначений на посаду заступника командувача ВМС ЗСУ.

Військовослужбовець має доступ до секретної інформації особливо-важливого характеру у сфері оборони, але навіть усвідомлюючи, що перебуває у вербувальному вивченні російської спецслужби, продовжував підтримувати контакти з Гапоненком, Зимою та Пилипченком.

Вони відбувалися під час особистих зустрічей у тимчасово анексованих Криму і Севастополі, куди військовий здійснював систематичні виїзди до рідних, а також мобільним зв’язком.

Під час цих контактів представники ФСБ РФ дізнавались у високопосадовця інформацію про морально-психологічний стан українських військових моряків, рівень їх фінансового і матеріального забезпечення, а також стосовно конкретних посадових осіб Командування ВМС ЗС України.

У результаті вжитих військовою контррозвідкою СБУ заходів не допущено вчинення високопосадовцем ВМС ЗСУ особливо тяжкого злочину та попереджено потенційні негативні наслідки для національної безпеки. Приймається рішення щодо скасування військовослужбовцю допуску до державної таємниці та звільнення з військової служби, йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, як раніше повідомляла група ІС, спецслужби РФ продовжують здійснювати незаконні затримання українців під час перебування на заробітках або при перетині українсько-російського кордону. Погрозами та шантажем вони намагаються залучити їх до конфіденційного співробітництва.

загрузка...

Свежее

Армия США училась противостоять реальным наземным роботам. ВИДЕО

В ходе учений армии США роботы преграждали путь к вертолетным площадкам, блокировали дороги и выполняли другие задачи. Они были...