Беззвучний месник: подробиці про новий баражуючий боєприпас «Грім». ФОТО та ВІДЕО

-

Читайте также

Как океанический промысел Крыма стал инструментом отмывания денег под контролем РФ

Общее журналистское расследование канадского телевидения «CBC», «Радио-Канада» и латвийского «Nekā Personīga» («Ничего личного») отразило связь деятельности российских спецслужб в...

Фокін повинен піти з ТКГ: заява Єрмака

Перший заступник глави делегації України Вітольд Фокін повинен покинути Тристоронню контактну групу. Про це заявив глава Офісу президента Андрій...

В Ашхабаде состоялся военный парад в честь Дня независимости Туркменистана. ФОТО и ВИДЕО

Традиционно праздник независимости Туркменистана начинается с военного парада, на котором была продемонстрирована оборонительная мощь страны. Об этом пишет ЖЖ...

Вітчизняний виробник безпілотних авіакомплексів НВП «Атлон Авіа» розробив новий комплекс із баражуючим боєприпасом під назвою «Грім» (Silent Thunder).

Про нову розробку підготувало матеріал інформагентство Міноборони «Армія Іnform».

Зокрема розповів про «Грім» директор НВП «Атлон Авіа» Артем В’юнник:

Після принесених Україною жертв ми переоцінили ситуацію і наші можливості. І зрозуміли, що приречені створити високоточну зброю, яка врятує багато людських життів. Й почали шукати компоновку, формувати тактико-технічні характеристики з огляду на цілі, які необхідно уражати, в яких умовах вони перебувають, на якій відстані їх розташовують. Вирішили, що для ураження цілей найкраще підходить схема біплана з Х-компоновкою, яка гарантує хороші характеристики у горизонтальному польоті й при плануванні на ціль у вертикальній траєкторії.

Перед нашим колективом постало важливе питання – в який спосіб піднімати у повітря наші боєприпаси. Спершу розглядався варіант катапульти – пневматичної або еластичної з гумовим силовим блоком. Коли створили перший «Грім», то зрозуміли, що катапульту робити довго, дорого. І подумали, чому б не підняти боєприпас у повітря й не скинути його за допомогою мультиротора.

«Грім» прив’язали до коптера, створили систему скидання з радіокеруванням і перший раз для тесту скинули його у повітрі. Ідея спрацювала. Один колега запропонував боєприпаси прикріплювати до мультиротора на спеціальних кріпленнях носовою частиною доверху. Після того, як коптер підіймає «Грім» у повітря на визначеній висоті, в автоматичному режимі боєприпас вивільняється, запускається його двигун,  і він починає керований політ до цілі. До того ж, вирішили використовувати мультиротор не тільки як стартовий майданчик, а і як ретранслятор. У бойових умовах це дозволяє виконувати запуск з будь-якого місця.

Основні ТТХ боєприпаса «Грім» (ST-35): крейсерська швидкість —  120 км/год; тривалість польоту — 60 хв; злітна вага — 10 кг; вага бойової частини — 3,5 кг; типи бойової частини  — термобарична, кумулятивна, осколково-фугасна; ймовірність ураження цілі — 0,95; ефективна робоча висота  — 800-1200 м; розрахунок — 3 особи.

Щодо випробування «Грому»:

Політ «Грому» особливий. Це другий запуск за допомогою мультикоптера, деякі етапи польоту вперше відбудуться в автоматичному режимі. Заплановано підйом у повітря, відокремлення на визначеній висоті боєприпаса від мультикоптера, початок польоту за заданим маршрутом, автосупровід цілі, імітація пікірування на ціль, повернення на стартовий майданчик. «Грім» для випробувань оснащений системою посадки з допомогою парашута. Бойовий варіант парашутом не оснащуватиметься.

Випробування баражуючого боєприпаса «Грім» ST-35

Про результати випробувань:

Передусім поставлено завдання усунути проблеми, які мали при першому зльоті. Сьогодні все пройшло штатно і прогнозовано – повністю в автоматичному режимі. У першому польоті автоматичний зліт довелось призупинити та перейти на ручний режим через незначні проблеми, що виникли з бортовими датчиками.

Зліт, від’єднання боєприпаса, переворот у повітрі, все відбулося, як і планували. Результатом задоволений. Швидкість польоту «Грому» досягнута відповідно до розрахунків. За результатами випробувань, зробимо аналіз телеметрії, адже це найважливіший етап випробувань, і внесемо необхідні корективи.

Стосовно назви боєприпаса:

Наш боєприпас грізний, тихий і непомітний. Адже політ відбувається в беззвучному режимі. Таку невелику ціль, яка до того ж швидко рухається, у небі на висоті понад 500 метрів візуально спостерігати доволі важко.

загрузка...

Свежее

ЗСУ встановили додаткові камери відеоспостереження на адмінмежі з Кримом: що відомо

У Командуванні об’єднаних сил ЗС України вжито комплекс додаткових заходів з покращення умов та порядку несення служби військовослужбовцями, що...

Фокін повинен піти з ТКГ: заява Єрмака

Перший заступник глави делегації України Вітольд Фокін повинен покинути Тристоронню контактну групу. Про це заявив глава Офісу президента Андрій Єрмак, повідомляє "Інтерфакс-Україна". "Так, у нас...

Несбыточный Ка-65 «Минога»: ВМФ РФ остается без обещанного палубного вертолета нового поколения надолго и всерьез

Военно-технический потенциал Российской Федерации за последние несколько лет продемонстрировал чудовищное падение, обусловленное не только нехваткой квалифицированного персонала, современных технологий, деградацией технологического и технического процессов,...