Бельгія передала Україні судно для моніторингу морів. ФОТО та ВІДЕО

-

Читайте также

У бельгійському місті Зебрюгге відбулася урочиста церемонія передачі Україні дослідницького гідрографічного судна «Belgica», яке віднині ходитиме під українським прапором та з іншою назвою, повідомляє Укрінформ.

«Ми бачили сьогодні церемонію передачі науково-дослідного судна «Бельгіка», яке надалі сприятиме дослідженню Чорного та Азовського морів. Україна після анексії й окупації Криму Російською Федерацією у 2014 році втратила інструменти для такого дослідження. Впевнений, що ми відновимо всі потужності і будемо давати цінну інформацію не лише для України, а й для Європейського Союзу та для всіх країн Чорного моря», — зазначив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

Він зауважив, що наразі є складнощі з переходом судна в Чорне та Азовське моря, тому що Росія чинить всілякі перешкоди для вільного судноплавства. За словами міністра, спочатку корабель працюватиме у Чорному морі, де є дуже великий обсяг роботи. Але вже під час переходу з Північного моря у Середземне і далі – у Чорне море, це судно вже проводитиме важливі дослідження щодо забруднюючих речовин, забруднення пластиком, мікропластиком вод поверхневого рівня, потім на рівні 3 метрів та донних відкладень, що буде підґрунтям для наукових висновків з приводу якості цих вод.

У свою чергу державний секретар Бельгії з питань відновлення та стратегічних інвестицій, відповідальний за наукову політику, заступник міністра економіки та праці Бельгії Томас Дермін зауважив, що вважає цей крок — безкоштовну передачу дослідницького корабля Україні, проявом доброї волі Бельгії та її внеском у розвиток програми з охорони довкілля.

Як зазначили учасники зустрічі, Бельгія вже отримала новий сучасний дослідницький корабель Belgica 2, який був збудований в Іспанії для Федерального офісу з наукової політики (BELSPO) та прийде на заміну кораблю, переданому Україні.

Представники українських наукових кіл, присутні на церемонії, повідомили, що наразі розглядають три назви корабля, але поки що не визначилися. Нове українське дослідницьке судно буде приписане до порту Одеси, куди має перейти з бельгійського порту Зебрюгге протягом жовтня цього року.

Як повідомляла група ІС, пошуковорятувальне судно «Олександр Охрименко» зайшло на суднобудівну верф компанії «Нібулон» для проведення ремонту головної енергетичної установки.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Бригада 200: стало известно о смерти террориста из Дебальцево. ФОТО

В «бригаде 200» российских террористов на Донбассе – очередное пополнение. Из сообщений в социальных сетях стало известно о смерти...