Як російські танкери обходять заборону на входження в європейські порти

-

Читайте также

Російські танкери продовжують експортувати нафтопродукти після заборони заходити у порти Євросоюзу. Їх перевантажують на судна під прапорами країн ЄС у Чорному морі поблизу Румунії.

Про це розповідає розслідування проекту Радіо Свобода «Схеми».

Журналісти проаналізували маршрути російських наливних суден у Чорному морі за допомогою систем моніторингу суден Marine Traffic та Equasis.

Було виявлено дві налагоджені схеми.

Перша полягає в тому, що наповнені російські танкери виходять з російських портів, зупиняються у Чорному морі поблизу Румунії, а там відбувається перевантаження на судна під прапорами країн ЄС, які доставляють нафтопродукцію у порти інших країн, включно з країнами Євросоюзу.

«Ось, наприклад, як російська нафта потрапляє у Грецію. 27 липня російський танкер Mekhanik Antonov біля порту Констанца перекачав свій вантаж на танкер із мальтійським прапором Georgia (власниця судна — грецька компанія). 28 та 29 липня Georgia доотримав вантаж із російського судна VF Tanker 8. VF Tanker 8 порожнім повернувся в росію, а завантажений Georgia 10 серпня розвантажився у тому ж грецькому порту Agioi Theodoroi», — йдеться в розслідуванні.

У другій схемі задіяний танкер-накопичувач з великою місткістю New Legend під прапором Ліберії. Він п’ятий місяць непорушно стоїть у морі біля Констанци (Румунія). Російські танкери регулярно наповнюють його з червня цього року. А New Legend у свою чергу перевантажує нафту чи нафтопродукти на інше судно. І вже це судно або заходить в європейський порт і розвантажується, або продовжує «естафету», і в порт країни ЄС заходить аж четверте судно у цьому ланцюжку.

Наприклад, 2 липня New Legend, який наповнюють російські танкери, дозавантажив мальтійське судно San Sebastian. San Sebastian перелив вантаж на грецький танкер Minerva Vaso. А Minerva Vaso 15 липня вивантажився у країні ЄС — Греції, в порту Agioi Theodoroi.

Російські танкери, задіяні у схемах, компанії — Volga Shipping бізнесмена Володимира Лісіна. Він очолив рейтинг найбагатших людей росії за версією російського Forbes у 2022 році.

Як повідомляла група «ІС», в Дарданеллах нафтовий танкер рф протаранив турецький катер.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

Свежее

У Франції працюють над пропозицією створення спецтрибуналу для злочинців рф

У Міністерстві закордонних справ Франції повідомили про те, що країна почала роботи зі створення спеціального трибуналу для злочину російської...