Проти Брензовича порушили справу за «порушення рівноправності громадян», — ЗМІ

-

Читайте также

Вже багато років поспіль, напередодні новорічних свят, Благодійний фонд Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС), за гроші надані офіційним Будапештом, виплачує щорічну матеріальну допомогу працівникам освіти медицини та культури, що є представниками угорської національної меншини. Незважаючи, що цього року Угорщина також виділила кошти на ці цілі, фінансову допомогу не отримали сотні вчителів угорських шкіл. Як виявилося, Фонд та його керівництво, в обличчі очільника Партії угорців України Василя Брензовича, на власний розсуд поділили угорців на «правильних» та «неправильних» залежно від їх політичних переконань, інформує ресурс 0312.ua.

Так, до списку «неправильних» угорців потрапили ті, хто балотувався до органів місцевого самоврядування від інших партій, виступали їх членами комісій, або ж просто не підтримували політику КМКС.

Намагаючись офіційно дізнатися причину такого дивного поділу, вчителі, намагаються з’ясувати в представництві Фонду, але на свої питання отримують одноманітні відповіді про те, що їхні дії суперечать принципам національної політики Угорщини, у зв’язку з чим вони і потрапили в так званий «чорний список» партії та не отримають грошову допомогу.

В коментарях до посту-невдоволення вчителів, які публічно підняли це питання в одній з угорських груп регіону, секретарі партії КМКС, вони ж депутати Берегівської ОТГ Кароліна Дорчі та Андрій Мештер не соромлячись власних висловлювань, принизили вчителів за їх політичні переконання та наголосили, щоб ті «йшли по допомогу до українських партій», черговий раз підкреслюючи причину такого розподілу та показавши своє справжнє відношення до тих, чиї права та свободи вони повинні були б захищати.

Все ж, відкритим залишається одне питання: куди ж ділися ті гроші, які не отримали вчителі з «чорного списку» партії?

Невже вони знову осіли в кишенях борців за рівні права та свободи угорців, яких самі ж і розділили за принципом політичної належності?

Цікаво, як офіційний Будапешт, який надав цю багатомільйонну допомогу для всіх, не розділяючи їх залежно від політичних поглядів, відреагує на таке самоправство Василя Брензовича та його поплічників, які так голосно заявляють про утиски прав тих, кого так завзято «захищають», ставлячи на перше місце власне матеріальне збагачення.

ЗМІ публікує переклад телефонної розмови закарпатського угорця Іштвана Немеша, який не отримав педагогічну підтримку, із представницею благодійного фонду КМКС.

Чневідомий чоловічий голос, який зателефонував до офісу Благодійного фонду «КМКС»

Жжіночий голос співробітниці фонду, яка відповідала на запитання абонента

Ч: Хочу поцікавитись, так як я не отримав педагогічну підтримку, і умови конкурсу, дані, які запитувались відповідали …

Ж: (перебиває) Не отримали, бо ще не отримали, або вже і не отримаєте. Ви списку тих, кому відмовили? Ви перевірили?

Ч: Ну, я не знаю, де треба перевірити список тих, кому відмовили?

Ж: Офіси вже отримали (списки)

… (кілька слів нерозбірливо – вірогідно ім’я конкурсанта)

Ж: … Так, ось воно. Так, тепер це робиться таким чином, що ви пишете на нашу електронну адресу, на ім’я директора, директора Гейзи Гулачі, навіть не знаю – скаргу або заяву або таке щось і тоді там письмово вам дадуть відповідь на вашу електронну адресу

Ч: Я не скаржитись хочу, однак …

Ж: (перебиває) Ну тоді запитання або навіть не знаю як назвати цю писульку …

Ч: Ф що ви не можете мені відповісти, чому ні (чому відмовили)? Тому що коли …

Ж: (перебиває) Ми отримали таку вказівку. Причина – здійснення громадської діяльності, несумісної з цілями угорської національної політики. В мене тут написано саме так. І це не я написала.

Ч: Зрозумів

Ж: Якщо це так не зрозуміло, тоді отримаєте окрему відповідь на свій лист

Ч: Будь ласка, зачитайте ще раз це, цю причину

Ж: Здійснення громадської діяльності, несумісної з цілями угорської національної політики. Ну а якщо перекласти це – ви балотувались від іншої української партії?

Ч: Так, так

Ж: Оце і є причина

Ч: Це означає саме це, так ?

Ж: Так, означає саме це. Якщо цього вам мало …

Ч: Так, я зрозумів. Але ж цю допомогу ми мали отримати за минулий начальний рік …

Ж: (перебиває) Це допомога в сфері національної політики. Не так собі просто

Ч: І тоді це пов’язано з …

Ж: (перебиває) Національна політика, так … це про діяльність несумісну з національною політикою, це означає політичну діяльність, тепер це Угорщина так … (нерозбірливо) Раніше такого не було, але з цього року … (нерозбірливо)

Ч: (перебиває) І це тепер впливатиме і на майбутній рік?

Ж: Цього я не знаю.

Ч: Цього ви не знаєте.

Ж: Це для нас щось нове і справа трішки така, ну …

Ч: Так.

Ж: Так. Як на мене не матиме, адже в наступному році не буде виборів … ну не знаю (сміється). На це я не можу відповісти.

Ч: Отже, якщо це конкурсні гроші то марним є скаржитись або до когось апелювати, так?

Ж: Так Марним. Це Угорщина (нерозбірливо). Це публічно.

Ч: Ми їх не отримаємо або я їх не отримаю і все?

Ж: Ні, не отримаєте. Це точно. Бо ми (!) вже не дивились (!) хто за кого агітував і таке інше, але кандидати були публічно оголошені, їх зафіксували і …

Ч: Зрозумів.

Ж: … і досить багатьом людям так було відновлено.

Ч: Дякую вам за відповідь.

Ж: Нема за що, якщо надумаєте, можете написати листа …

Ч: Вважаю це зайвим, думаю ви теж, чи не так?

Ж: Так, я кажу, так, тому що це вже незворотне.

Ч: Таку саму відповідь отримаю в листі, так?

Ж: Так, отримаєте листа, матимете персональний лист, в якому буде відповідь.

Ч: Добре. Ви були дуже милі, гарно дякую. До побачення.

Ж: Дуже прошу. До побачення.

Як також інформує ресурс, слідчий відділ ГУНП в Закарпатській області розслідує кримінальне провадження 12020070030002683 за ч.1 ст. 161 КК України. КП стосовно вчинення головою ТУКЗ-КМКС Василем Брензовичем дій, пов’язаних з порушенням рівноправності громадян залежно від їх національності та політичних переконань.

Нагадаємо, група ІС писала про ТОП-5 скандалів, в які потрапив «головний угорець» України Василь Брензович.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

ВСУ примут участие в многонациональных учениях НАТО «Защитник Европы»

Украинские военнослужащие примут участие в некоторых мероприятиях во время многонациональных учений Defender Europe-21, которые начались с проведения десантирования американских...