Газовий шантаж Європи: як Путін маніпулює в заявах

-

Читайте также

Владімір Путін вимушено відреагував на все частіші звинувачення від Європи щодо ролі «Газпрому» у створенні штучного дефіциту газу на європейському ринку.

Про це пише «Європейська правда».

Колишня заступниця міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції (2014-2019) Олена Зеркаль перевірила твердження Путіна. 

Твердження, що Росія вже начебто збільшила постачання українською ГТС на 8%, за словами Зеркаль, є маніпуляцією.

Вона зазначає, що, дійсно, за дев’ять місяців цього року протранспортовано 32,7 млрд кубометрів, або на 9% більше від мінімального контрактного обсягу прокачки.

Проте якщо порівнювати з дев’ятьма місяцями минулого року, то «Газпром» скоротив транзит Україною на 17%. Порівняно з тим самим періодом доковідного 2019 року транзит взагалі скоротився удвічі – на 33,6 млрд кубометрів.

А з 1 жовтня цього року Росія знову суттєво скоротила транзит до Європи газопроводами, які вона не контролює.

Тобто з минулого тижня Росія, пише колишня заступниця глави МЗС, вийшла на новий рівень провокування енергетичної кризи в Європі.

Історія про «невигідність» додаткового транзиту українською ГТС Олена Зеркаль вважає відвертою неправдою.

По-перше, «Газпром» зараз не використовує понад 10% вже оплачених транзитних потужностей. Збільшення транзиту до контрактного обсягу наразі зменшить витрати «Газпрому» на прокачку кожного кубометра газу до ЄС.

Зокрема, оплаченими є потужності з транзиту газу через Україну в Угорщину. Невикористання цих потужностей є свідченням некомерційної поведінки «Газпрому» і має стати предметом аналізу європейського антимонопольного органу.

По-друге, якби «Газпром» забажав довести обсяг прокачки газу до ЄС до минулорічного рівня, додаткові витрати компанії на транзит склали б приблизно 250 млн доларів. Реалізувавши цей обсяг за ринковими цінами, російський монополіст міг би заробити додатково понад 3 млрд доларів. Тобто «Газпром» відмовляється від значного додаткового заробітку, очевидно, не з комерційних причин.

По-третє, для того щоб витратити на транзит газу Україною додатково 3 млрд доларів, як сказав російський президент, «Газпрому» необхідно прокачати нашою ГТС додатково 100 млрд кубометрів газу. Україна готова забезпечити і таку поставку.

На тлі дефіциту газу і високих цін на європейському ринку значне збільшення поставок могло б одночасно і укріпити репутацію Росії як надійного енергетичного партнера Європи, і принести значні додаткові кошти «Газпрому» та державному бюджету Росії.

Відмова від цієї можливості – ще одна ознака некомерційної поведінки з боку монополіста і використання газу як геополітичної зброї.

Як повідомляла група «ІС», за зростання ціни на газ в ЄС заплатять росіяни.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

В Турции разработали дрон-бомбардировщик. ВИДЕО

В Турции вооружили дроны Cargo-150 системами для сброса 81-мм минометных боеприпасов. Об этом сообщает турецкий институт исследований и оборонной...