Долина смерті: мобілізованих із Пермського краю кинули на холоді у засніженому полі

-

Читайте также

Мобілізованих із Пермського краю везли до «тренувального табору» понад 600 кілометрів – лише для того, щоб кинути у засніженому полі без наметів та сухпайків.

Про це повідомляє Радіо Свобода за результатами власного розслідування.

Рано-вранці в російських пабліках було опубліковано відео. У ньому мобілізовані чоловіки розводять багаття у частково засніженому полі. Автор відео розповідає, що близько 8-ї ранку 29 вересня мобілізованих з Пермського краю вивантажили з автобуса, не довезши до навчального центру, в якому вони мають пройти навчання перед відправкою до України. За його словами, чоловіків просто висадили з автобуса у поле, попередивши, що їм доведеться ночувати у ньому із речами.

У коментарях до відео згадується, що мобілізованих везли до навчального центру в Єлані – йдеться про 473-й загальновійськовий навчальний центр у Свердловській області (в/ч 31612). Максимальна денна температура в Єлані у четвер становила лише 3 градуси тепла, а вночі температура опускалася до мінус 7 градусів.

Радіо Свобода вдалося точно геолокувати місце, де знято відео – це дорога, яка розділяє територію навчального центру та лісисту низину біля річки Пишма – саме на ній висадили мобілізованих. У коментарях у сервісі Wikimapia стверджується, що серед військовослужбовців ця низина відома як «долина смерті».

Автор відео – анестезіолог-реаніматолог із пологового будинку Березніков Дмитро Секарін. Ось повне розшифрування того, що Секарін говорить у відео:

«Ось так ось хлопці. Ми, мобілізовані люди, приїхали в поле. Вивантажили.. Ні**я [нічого] немає. Палимо багаття. Потроху розбираємо… Розмовляє з вами старший лейтенант медичної служби запасу, закликали з мобілізації. Ніхто не чекає.Ось так ось сумки стоять, майдани. Черга з автобусів. Обіцяли до завтрашнього ранку. Навіть намет із грубкою не дали. Ну а че тобі в полі? І пофіг. Автобус поїхав. Ніхто нікому не потрібен. Не було. Нічого не було. Як стадо баранів загнали. Самі мобілізуємось потихеньку. Вибираємо старших, організовуємо, щоб гурт. Все».

Мобілізованим не дали можливості купити навіть своє спорядження, у чому були, в тому і завантажили.

Судячи з коментарів до відео, родичі людей, які опинилися в полі, намагалися передати про них інформацію до військової прокуратури і губернатора Пермського краю Дмитра Манохіна. Коментар прес-служби губернатора: «Представники крайової влади спілкувалися з командиром частини, який не підтверджує цю інформацію. У разі якщо буде доведено невідповідність даної інформації дійсності, правоохоронні органи мають право залучити цей паблік за поширення фейків».  Тож військові взагалі намагалися відкараскатися від відповідальності, а влада ще й залякати людей, які рятували своїх рідних.

І тільки піднятий у соцмережах гвалт допоміг. Близько 15 години за місцевим часом, тобто через 7 годин після того, як мобілізованих висадили з автобуса, Радіо Свободі повідомили, що завдяки піднятому «кіпішу» людей почали розподіляти по казармам.

Як повідомляла група «ІС», на батьківщині шойгу сім’ям мобілізованих роздадуть баранів.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter, а також на наш канал в Telegram. Разом до Перемоги!

Свежее

Рашисти масовано обстріляли Запорізьку область: дані про постраждалих та фото наслідків

Російські окупанти протягом доби масовано обстріляли Запорізьку область. Поранено одну людину. Про це повідомив заступник голови Офісу президента Кирило...