Завершено роботу над проєктом «Стратегії морської безпеки України» — РНБО

-

Читайте также

Міжвідомча робоча група завершила роботу над проєктом «Стратегії морської безпеки України». Проєкт представлено на засіданні робочої групи під головуванням Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олексія Данілова у вівторок, 7 грудня, повідомляє пресцентр РНБО.

Стратегію розроблено з урахуванням сучасного досвіду провідних морських держав світу, позицій вчених з морського права, у ньому враховано пропозиції 16 органів влади, громадських експертів та бізнес-асоціацій. Стратегія містить механізм її реалізації, координації та контролю, конкретні кількісні та якісні показники, її виконання пропонується покласти на Кабмін.

Однією з головних цілей Стратегії є перетворення України на активного морського гравця на міжнародній арені. Під час засідання зазначалося, що проблеми, пов’язані з розвитком України як морської держави, не розв’язувалися комплексно через ряд зовнішніх та внутрішніх факторів. Морський сектор є вразливим для всього спектру загроз морській безпеці, притаманних морськім державам, водночас перед Україною постали специфічні загрози національним інтересам.

Окрім агресивної політики РФ у Чорноморському регіоні, з-поміж головних загроз морській безпеці України у проєкті Стратегії зазначені недостатня ефективність суб’єктів забезпечення морської безпеки та відсутність належного рівня внутрішньодержавної координації, занепад морської індустрії і внутрішнього водного транспорту тощо.

Секретар РНБО України заявив, що ситуація в сфері морської безпеки України обумовлює необхідність невідкладних рішень з боку РНБО України. «Ухвалення Стратегії морської безпеки, подальші злагоджені дії всіх гілок влади та недержавного сектору з її реалізації сприятимуть суттєвим позитивним змінам в економіці та оборонній сфері, покращенню безпекової ситуації у всьому Чорноморському регіоні», — сказав він.

Члени робочої групи підтримали проєкт, остаточний текст документу після узгодження деяких позицій має бути підготовлений для направлення президенту країни та членам РНБО України.

Довідково: Україна має найбільшу серед країн Азово-Чорноморського басейну довжину морського узбережжя (2759,2 км). На території України в Чорноморсько-Азовському басейні, а також дельті Дунаю розташовані 18 морських портів, серед яких 13 — на підконтрольній частині України та 5 — на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим. Територією України проходить частина європейської мережі найважливіших внутрішніх водних шляхів міжнародного значення, розвиток яких є перспективним для економіки країн Балто-Чорноморського басейну.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

«Хочется отмыться»: министр культуры Татарстана просит лоукостера «Победа» сменить название

«Каждый раз после прохождения регистрации и полета на самолетах компании "Победа" мне хочется "отмыться"», — призналась чиновница. Об этом пишут...