Запуск «Північного потоку — 2»: посол в США розповіла про подальші дії України

-

Читайте также

Російський Газпром заявив про добудову газопроводу в обхід України. Добудована труба має пройти процедуру сертифікації, що може зайняти 8-9 місяців. До завершення процедури Росія не зможе використовувати газопровід в комерційних цілях.

Питання «Північного потоку — 2» не закрите, і Україна протидіятиме повноцінному запуску труби. Про це заявила посол України в США Оксана Маркарова в інтерв’ю «Європейській правді».

Зі свого боку Україна має намір не допустити сертифікацію газопроводу, наполягаючи на тому, що «Північний потік — 2» є не економічним проєктом, а геополітичною зброєю Кремля. За словами посла, справжню мету Росії щодо запуску трубопроводу усвідомлюють і Сполучені Штати.

«Ми вважаємо, що «Північний потік» — це зброя. Наша думка не змінилася. Ба більше, США вважають, що «Північний потік» — це поганий «потік». Навіть якщо він буде на 100% добудований, є ще питання інші. Питання сертифікації тощо», — повідомила Маркарова

Посол нагадала, що санкції на всі російські компанії і судна зберігаються. «Залишаються санкції абсолютно на всі російські компанії, російські судна. Ба більше, ми постійно надаємо додаткову інформацію для наших партнерів, і додаткові санкції повинні переглядатися і накладатися щотримісяці», — додала посол.

За словами Маркарової, хоча санкції у 2019 році були «дуже інструментальні», зараз важливо активно співпрацювати із зарубіжними партнерами України — Німеччиною та США. Вона також нагадала про заяву канцлерки Німеччини Ангели Меркель, в якій та чітко вказала на збереження за Україною ролі транзитної держави. Такої ж точки зору дотримуються і кандидати на посаду канцлера на виборах 26 вересня.

«І тому ми зараз дуже активно будемо працювати з обома спецпредставниками, призначеними для обговорення цього питання, щоб надати свою позицію, щоб ці заяви мали практичне наповнення. Практично наповнити — буде дуже складне питання, тому що Росія, мабуть, не для того будує «Північний потік». Але я не говорила б, що це питання остаточно вирішене», — підсумувала дипломатка.

Як повідомляла група ІС, США будуть продовжувати стримувати політичний вплив «Північного потоку 2», незважаючи на завершення його будівництва. Про це заявив старший радник з питань енергетичної безпеки Держдепу Амос Хохштайн.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Запуск «Північного потоку — 2»: посол в США розповіла про подальші дії України

Російський Газпром заявив про добудову газопроводу в обхід України. Добудована труба має пройти процедуру сертифікації, що може зайняти 8-9...