Як закінчити війну на Донбасі: Інтерв’ю з міністеркою у справах ветеранів Юлією Лапутіною

-

Читайте также

Юлія Лапутіна – міністерка у справах ветеранів, членкиня СНБО, учасниця АТО та друга в історії незалежної України жінка, яка отримала генеральське звання.

Будучи офіцеркою СБУ, у 1994 році Юлія зупиняла сепаратистський путч в Криму. Вже через 20 років як командирка опергрупи давала відсіч бойовикам на Донбасі. Вона була тут, в епіцентрі подій, з перших днів російської агресії. 14 квітня 2014 року у складі першої об’єднаної групи СБУ Юлія Лапутіна висадилася на краматорському аеродромі. Його захист тоді забезпечував спецпідрозділ «Альфа», підрозділи ЗСУ та Нацгвардії.

Про це та інше пишуть на порталі Східний Варіант.

У вересні-грудні 2014 року Юлія Лапутіна була командиркою оперативної групи СБУ в антитерористичній операції, виконувала контррозвідувальні завдання, заходи з протидії російським ДРГ.

З 2014 року обіймала посаду заступника начальника департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Служби безпеки України. Входить до складу Консультативної ради у справах ветеранів війни, сімей загиблих (померлих) захисників України.

Кожного року пані Юлія приїжджає на Донеччину, привітати визволені міста з річницею деокупації. Саме тут, у Слов’янську, стала нагода поспілкуватись з міністеркою. 

Як закінчити війну на Донбасі?

– Мені хотілося б, звичайно, перемоги. Виходу на кордони та відновлення територіальної цілісності в тому обсязі, як це було до війни. Це складні геополітичні процеси. Думаю, держава буде все робити для того, щоб так і сталося. Питання часу.

Також важливе питання того, як буде поводити себе міжнародна спільнота. Чи будемо ми отримувати велику підтримку наших іноземних партнерів.
Питання вступу нас в НАТО дуже важлива річ, яка дозволить розширити інструменти впливу. Це дозволить провести в Україні відповідні реформи, які сприятимуть розвитку країни загалом. Зміцнить нашу економіку, адже НАТО це не тільки про військових.

Ворог має бачити, що ми сильні, потужні. Тоді він буде стримувати свою агресію та її розширення, а по-друге, буде розуміти, що Україна стає сильнішою.

Це досвід багатьох країн. Тільки зміцнення армії, територіальної оборони та її розвиток буде приводити до того, що ворог не провокуватиме нас надалі.

І, зрештою, ми отримаємо ті потужності, які дозволять нам, зберігаючи життя українців, все ж таки відновити територіальну цілісність і суверенітет.

Я щиро вірю в перемогу, тому що ми – нація, яка має цінності. Ми б ніколи не могли відновити те, що ми відновили, якби не існувало української ідентичності. Вона в крові кожного з нас. Це воля, відповідальність, довіра.

Нагадаємо, як раніше повідомляла група ІС:  Ветеранів залучатимуть до пропагування національної ідеї 


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

На Камчатке разбился вертолет ФСБ: что известно

На Камчатке разбился вертолет Ка-27, который принадлежал ФСБ. Об этом говорится в сообщении российского информационного агентства "ТАСС" Инцидент произошел в районе...