ВРУ визнала нелегітимними російські вибори у окупованому Криму

-

Читайте также

У середу, 30 вересня, Верховна Рада під час пленарного засідання 276 голосами ухвалила постанову №4109 «Про Заяву Верховної Ради України щодо невизнання легітимності так званих місцевих виборів на тимчасово окупованих територіях України — в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі», повідомляє Укрінформ.

«Верховна Рада України: заявляє протест у зв’язку з черговим незаконним проведенням 13 вересня 2020 року російською окупаційною адміністрацією так званих місцевих виборів на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим та м. Севастополь, зокрема «виборів губернатора Севастополя» та «довиборів депутатів» до так званих «державної ради Республіки Крим» та «Сімферопольської місцевої ради»», — йдеться у заяви.

Український парламент наголошує, що ці незаконні вибори становлять грубе порушення Конституції та законодавства України, а також основоположних норм і принципів міжнародного права, у тому числі Статуту ООН, Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, Заключного акту Наради з безпеки та співробітництва в Європі (Гельсінського заключного акту), зобов’язань РФ за двосторонніми міжнародними договорами та інших норм міжнародного права.

Верховна Рада заявляє, що результати цього незаконного голосування, як і результати всіх попередніх так званих виборів в окупованому Криму, є нікчемними з юридичної точки зору, не матимуть жодних правових наслідків та не будуть визнані ані Україною, ані міжнародним співтовариством.

У заяві ВР висловлює вдячність міжнародним партнерам, які вже заявили про невизнання легітимності так званих місцевих виборів тимчасово окупованому Криму та звертається до членів парламентів іноземних держав та міжнародних парламентських організацій, які цього ще не зробили, дати принципову оцінку незаконним діям РФ з організації й проведення так званих місцевих виборів.

Парламент України також радить утриматися від будь-яких контактів з незаконними органами російської окупаційної адміністрації та її представниками і закликає демократичні країни світу до зміцнення зусиль з метою припинення окупації Криму, зокрема до продовження та посилення міжнародного політичного та економічного тиску на РФ з метою відновлення територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, у тому числі розширення обмежувальних заходів, пов’язаних із тимчасовою окупацією АР Крим та міста Севастополя.

Згідно з ухваленою постановою, Голова Верховної Ради Дмитро Разумков має невідкладно направити текст заяви до національних парламентів іноземних держав, міжнародних організацій та їхніх парламентських асамблей.

Нагадаємо, як інформувала група ІС, Євросоюз не визнав результати «місцевих виборів» в Криму, які провели російські окупанти.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Новый премьер Японии допустил превентивные удары по военным базам противника

В рамках пересмотра национальной оборонной стратегии, направленной на развитие потенциала японских войск, власти Японии допустила возможность нанесения превентивных ударов...