Воєнні злочини рф в Україні: дипломат назвав три варіанти створення трибуналу

-

Читайте также

Трибунал – це єдиний механізм притягнення росії до відповідальності за скоєні в Україні злочини. Про це заявив посол з особливих доручень МЗС, агент України в Міжнародному суді ООН Антон Кориневич у ході виступу на другому заході у серії «Сила міжнародного правосуддя. Діалоги дипломатів і юристів», який присвячений масштабній темі створення Спеціального міжнародного трибуналу щодо злочинів, вчинених під час збройної агресії росії, передає Укрінформ.

«Найбільша агресія в Європі з 1945 року не може залишитися без відповіді з боку міжнародного права. А щоб притягнути до відповідальності за вчинення злочину агресії проти України, треба створити трибунал. Інакшого механізму не існує», — пояснив дипломат.

Кориневич наголосив, що Україна вже може опрацьовувати варіанти, як цей трибунал буде створений.

«Це може бути нюрнберзька модель міжнародного договору між державами. Вона абсолютно дієздатна. Або це може бути резолюція Генасамблеї ООН, яка уповноважує генерального секретаря ООН укласти угоду з Україною. Тоді угода України та ООН буде правовою основою, а статут додаватиметься до неї», — пояснив дипломат.

Як третій варіант він навів приклад угоди України та європейської міжнародної організації.

«Насправді опцій багато. Легітимність можна забезпечити при наявності ключового елементу. А ключовий елемент – це політична воля наших міжнародних партнерів», — підсумував він.

Як повідомляла група ІС, раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив про те, що наразі є проблеми зі створення трибуналу для росії через вторгнення в Україну.


Інформація – одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter – посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

Свежее

Новий пакет допомоги від Швеції включає ППО — Шмигаль

Новий пакет допомоги від Швеції на майже 338 млн. доларів є вагомим внеском у перемогу, повідомив прем'єр Денис Шмигаль. "Новий...