В МЗС відреагували на закриття українського культурного центру у Росії. ВІДЕО

-

Читайте также

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба засудив спроби закриття «Сибірського центру української культури «Сірий Клин» у російському Омську. Свою позицію дипломат висловив на брифінгу у четвер, 13 серпня, повідомляє УНН.

«Нам стало відомо про те, що російська влада закриває чергову українську організацію у Росії – це українська громада «Сірого Клину». На 28 серпня 2020 року в Омську заплановано розгляд т.зв. «судової справи» про ліквідацію омської регіональної громадської організації «Сибірський центр української культури «Сірий Клин». Ми розглядаємо це як продовження репресивної політики Росії проти громадських організацій українців у РФ», — сказав Кулеба.

Він нагадав, що історія питання налічує не одну українську організацію, яка була ліквідована. Так, у 2010 році була закрита Федеральна національна культурна автономія українців у Росії, у 2012 році – Об’єднання українців у Росії, у 2017 році – бібліотека української літератури, а у 2019 році генпрокуратура РФ визнала Світовий конгрес українців небажаною організацією на території Росії.

«Говорити про якийсь окремий випадок тут не доводиться. Ми бачимо чітку, цілеспрямовану політику РФ проти громадських організацій українців у Росії. Ми рішуче протестуємо проти цих репресивних дій і вимагаємо від РФ дотримуватись норм міжнародного права та загальновизнаних демократичних норм у цьому питанні», — наголосив дипломат.

Він також висловив підтримку українській громаді.


Информация – одна из граней войны! Подписывайтесь на аккаунт «Информационного сопротивления» в Twitter – ссылки на наши эксклюзивы, а также самые резонансные новости Украины и мира

загрузка...

Свежее

Британский миллиардер призвал бизнес сплотиться для противостояния Путину и поддержать Украину

Британский миллиардер и основатель корпорации Virgin Ричард Брэнсон выразил поддержку Украине. Он призвал лидеров бизнеса объединиться и отстоять суверенитет...