Україна звернулась до Білорусі щодо видачі затриманих вагнерівців: що відомо

-

Читайте также

У вівторок, 11 серпня, Офіс Генерального прокурора звернувся до Генпрокуратури Республіки Білорусь із запитами про видачу 28 осіб, затриманих правоохоронними органами РБ.

Всім 28 особам, серед яких 9 громадян України, було повідомлено про підозру в участі у терористичній організації (ч. 1 ст. 258-3 КК України). Шевченківським районним судом м. Києва підозрюваним обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою, повідомляє пресслужба ОГП.

Слідством встановлено, що ці особи брали активну участь в бойових діях на території Донецької та Луганської областей у складі терористичних організацій «лнр» та «днр».

Нагадаємо, на підставі клопотання Головного слідчого управління СБУ 31 липня 2020 року Офіс Генерального прокурора звернувся до Генпрокуратури РБ з листом про наміри запитувати екстрадицію цих осіб та клопотанням про взяття їх під варту до отримання запитів про видачу, відповідно до ст. 61 Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах 1993 року.

6 серпня 2020 року генпрокурор Ірина Венедіктова в телефонній розмові з генпрокурором Республіки Білорусь Олександром Конюком також підтвердила намір запитувати видачу 28 осіб.

Питання щодо видачі запитуваних осіб вирішуватиметься компетентними органами Республіки Білорусь.

Нагадаємо, за даними білоруської сторони, з 33 затриманих 14 мають досвід війни на Донбасі проти України.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

Свежее

28 союзників письмово вимагають від Угорщини поновлення роботи Комісії Україна-НАТО

28 союзників НАТО письмово вимагають від Угорщини відновлення роботи Комісії Україна-НАТО на найвищому рівні. Про це заявила віце-прем’єр-міністр України з...