Україна бажає активізувати співпрацю з Японією у військовій сфері — Єнін

-

Читайте также

Україна хоче активізувати співпрацю з Японією у військовій та безпековій сфері. Про це заявив заступник міністра закордонних справ Євгеній Єнін під час виступу на форумі «Азійська стратегія в дії. Роль українсько-японської співпраці», організованого Центром «Нова Європа», передає УНІАН.

«Масштаби фінансової допомоги, наданої урядом Японії з часів проголошення незалежності вражають. На сьогоднішній день це понад 3 млрд. доларів США. Але хотів би відзначити, що Україна хотіла би розглядати себе не лише реципієнтом допомоги. Ми маємо що запропонувати нашим японським партнерам, і насамперед, ми хотіли би бути стабільним партнером у сфері безпеки, у сфері протидії новим загрозам, які постали на сьогоднішній день перед людством, це і пандемія COVID, це і глобальне потепління, це і протидія агресивним діям окремих гравців на міжнародній арені. Я маю на увазі насамперед Російську Федерацію, але не хотів би обмежуватися лише нею», — заявив Єнін.

Євгеній Єнін

За словами дипломата, Україна хоче «наповнити більш глибоким практичним змістом співпрацю у військовій сфері та сфері безпеки». Так, на одній із останніх зустрічей з послом Японії в Україні Такаші Кураі обговорювалося питання активізації консультацій по лінії міністерств оборони.

«Ми так само говорили про надзвичайно великі перспективи співпраці і взаємовигідний обмін досвідом з питань протидії кібернетичним загрозам, і я надзвичайно щасливий в тому, що усі ці речі знаходять щирий відгук у серцях японського уряду», — додав Єнін.

Також дипломат висловив впевненість у можливості поєднання різних потенціалів України і Японії, і зокрема, з японської сторони наукового, технологічного та фінансового потенціалу, і так само з українського — сприятливе географічне розташування (близькість до Євросоюзу) і природні ресурси.

Єнін подякував японському уряду за незмінну підтримку України на міжнародній арені, підтримку санкційних режимів, надання допомоги у питані реформ.

Нагадаємо, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ нещодавно заявив, що двері НАТО відчинені для нових членів, і Україну розглядають як кандидата на членство, але їй для вступу перш за все необхідні реформи.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

В России решили выслать сотрудников посольства США: что происходит

До конца января 2022 года Россию должны покинуть сотрудники посольства США, которые находятся в Москве более трех лет, заявила...