У РНБО пояснили, як РФ використовує собі на користь слово «Донбас» у гібридній війні

-

Читайте также

Використання назви «Донбас» виключно до Донецької та Луганської областей підживлює російську пропаганду про нібито «окремий народ». Так вважає Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.

Секретар РНБО зазначив, що «поняття «Донбас»» цілеспрямовано використовується спецслужбами Російської Федерації, починаючи з 2000 року, й особливо активно – у період російської агресії проти України з 2014 року і по теперішній час, – як інструмент інформаційної війни».

«Мета – протиставлення і штучне виокремлення певного регіону України як території, яка начебто має особливі права і статус, що дає у подальшому підстави обґрунтувати створення й існування державних псевдоутворень. Навіть поверхневий моніторинг будь-яких російських державних інформаційних ресурсів дасть повне уявлення і докази щодо місця «Донбасу» в російському інформаційному порядку денному: «вибір Донбасу», «ущемлення прав народу Донбасу», «розмова з Донбасом», «народ Донбасу», «ополчення Донбасу», «влада Донбасу». Тому вживання терміну «Донбас» сьогодні – це постійне підживлення російського антиукраїнського наративу і підігравання російській пропаганді», — переконаний Данілов.

Крім цього, він зазначив, що історія – це живий процес постійних змін.

«Те, що вважалось аксіомою сто, п’ятдесят і навіть десять років тому, може бути докорінним чином переглянуто з точки зору дня сьогоднішнього. І якщо, наприклад, у 18-му столітті поняття «Московія» було загальноприйнятим для визначення земель, які входять до складу сучасної Росії, то в 21-му столітті, на жаль, ця назва не є актуальною. Таким же неактуальним є термін «Малоросія» для назви території сучасної України. Не кажучи вже про різноманітні штучні радянські назви міст та сіл – «Пионерское», «Октябрьское», «Ленинское» та ін. Змінився час і змінились обставини», — нагадав секретар РНБО.

Данілов наголошує, що не можна розглядати поняття «Донбас» як «історично усталене».

«В історії немає застиглих констант. З ужитку виходить те, що не пройшло випробування часом або зазнало цілеспрямованого впливу», — додав він.

«У випадку з назвою «Донбас» ми маємо справу з порівняно новим визначенням, яке історично охоплювало територію Луганської, Донецької і Дніпропетровської областей, а також регіонів сучасної Російської Федерації, зокрема, Ростовської області. І тому, навіть ураховуючи цю обставину, застосування назви «Донбас» до частини території Луганської та Донецької областей України, окупованих Російською Федерацією, не є коректним», — підсумував Данілов.

Нагадаємо, як інформувала група ІС, Росія в ТКГ звинуватила Україну в провокаціях на Донбасі.

 


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Великобритания планирует международную кампанию по борьбе с роспропагандой

Великобритания планирует запустить международную кампанию по борьбе с российской пропагандой после того, как новое исследование показало, что сеть российских...