Домой Политика У Держдумі РФ бажають скасування визнання Катинського злочину, Польща «здивована»

У Держдумі РФ бажають скасування визнання Катинського злочину, Польща «здивована»

У Польщі «здивовані» ідеєю деяких депутатів Держдуми РФ переглянути нинішню офіційну позицію Москви щодо розстрілу польських офіцерів у Катині. Про це йдеться у заяві польського посольства в Москві, повідомляє «Радіо Свобода».

У заяві вказується, що в середині листопада в Тверській області Російське військово-історичне товариство організувало конференцію, присвячену російсько-польським відносинам. На ній, як відзначає польська сторона, «прозвучали висловлювання, спрямовані на невизнання відповідальності НКВС за Катинський злочин».

У посольстві Польщі відзначили, що захід був схвалений офіційними представниками російської Держдуми, які самі брали участь у конференції і заявили про можливе анулювання документа від 26 листопада 2010 року, в якому Росія підтвердила відповідальність СРСР і Сталіна за масове вбивство поляків. Зокрема, депутат Держдуми Олексій Чепа сказав, що готовий особисто виступити з ініціативою скасувати документ.

Дипломат Лукаш Цудни, який підписав заяву польського посольства, підкреслив, що «потрібно зосередитися на захисті історичної правди про Другу світову війну», а також «нагадувати про відповідальність НКВС» за розстріл у Катині.

Нагадаємо, масові поховання жертв сталінських репресій в околицях села Мідне в Тверській області Росії були виявлені в серпні 1991 року. Історики і слідчі встановили, що серед похованих тіл – понад 6 тисяч полонених польських військових, розстріляних навесні 1940 року в селі Катинь Смоленської області за секретним рішенням ВКП (б). Тоді за два місяці було вбито майже 22 тисячі поляків.

Як повідомляла група ІС, президент Польщі Анджей Дуда у 80-ту річницю Катинського злочину вшанував пам’ять польських офіцерів на території Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» в Києві. Польський лідер звернув увагу, що у Биківні також поховані тисячі українців, яких убив радянський режим, аби «знищити український народ, а тих, хто залишиться, підкорити до статусу рабів».


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу