Стратегічна підтримка США для України: що пропонують в Сенаті

-

Читайте также

Як відомо, 30 липня група американських сенаторів подала законопроект, що закріплює стратегію підтримки оборони України та реформ.

Про основні положення документа пише «Голос Америки».

Державний департамент зокрема прозвітує про плани підтримки України на наступні п‘ять років. А також:

— Держдеп докладе зусиль до формування спільної з європейськими союзниками робочої групи з питань України.

— Влада США призначить посланника з особливих доручень, який би був контактною особою для мирних переговорів у Нормандському форматі і підтримки діалогу з країнами Чорноморського регіону.

— Надається право на виділення до 300 мільйонів доларів щорічної оборонної допомоги, включаючи летальну допомогу, якщо буде засвідчено виконання умов її отримання.

— Міністерство оборони США та Держдеп нададуть звіт про боєздатність українських збройних сил, та рекомендації щодо безпекової допомоги США Україні.

— Передбачається прискорена передача надлишкових оборонних матеріалів Україні.

— Надається право на виділення 4 мільйонів доларів щорічно на проведення навчань військовослужбовців

Співавтори проекту «Закону про партнерство з Україною в сфері безпеки» відзначили його стратегічну важливість.

«Зневага Російської Федерації до міжнародного права та зобов’язань найбільш чітко виявилась в незаконному захопленні Криму в 2014 році і шести роках прихованої військової підтримки сепаратистів на сході України», — заявив сенатор-республіканець Джим Ріш.

«США — найпотужніший партнер України, але її безпека має посилюватись під невпинним тиском Москви», — йдеться в заяві сенатора-демократа Боба Менендеса. «Цей законопроект показує, що наша відданість безпеці України непохитна і захищена від політики», —  додав він.

«Цей законопроект є чітким сигналом, що «Америка підтримує народ Україні в боротьбі за демократичне, процвітаюче та незалежне майбутнє перед лицем російської агресії», — зазначив сенатор-республіканець Роб Портман.

«Наші відносини з Україною стратегічні і законопроект чітко наголошує на цілісній стратегії уряду, спрямованій на посилення всіх елементів української безпеки. Конгрес США продовжить забезпечувати, щоб військові України мали необхідну спроможність захистити свою суверенну територію — на суші, на морі та в повітрі», — наголосив сенатор.

Сенатор-демократ Кріс Мерфі зауважив, що минулий рік був складним для відносин США та України, «але кожен виклик породжує можливість». Мерфі сказав, що «збільшення безпекової допомоги для Києва» є знаком покращення стосунків. Політик також розкритикував ставлення президента США Дональда Трампа до України: «Трамп намагався перетворити наші відносини з президентом Зеленським на зброю, але цей законопроект чітко показує, що ми не дозволимо президентові грати у особисту політичну гру з інтересами національної безпеки та міжнародної політики».

«Народ України потребує всіх можливих ресурсів для протистояння російській агресії. Ми підтримуємо Україну у захисті свого суверенітету та територіальної цілісності», — говорить сенатор-республіканець Джон Баррассо.

Сенаторка від Демократичної партії Джин Шагін заявила: «Підтримка України проти кремлівської агресії є ключовим пріоритетом національної безпеки США та є важливою для стабільності у світі».

Як раніше повідомляла група ІС, Міноборони США повідомило Конгрес про те, що уряд України виправдав додаткову військову допомогу в розмірі 125 мільйонів доларів, включаючи патрульні катери, озброєні 30міліметровими гарматами з дистанційним управлінням.

Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

В ООН предупредили о следующей пандемии, против которой нет вакцины

Если страны не примут срочных мер по управлению водными и земельными ресурсами и борьбе с чрезвычайной ситуацией с климатом,...