Столтенберг назвав ключові пріоритети, які обговорять на саміті НАТО

-

Читайте также

Генсек НАТО Єнс Столтенберг назвав реалізацію ініціативи «НАТО-2030» одним із головних пунктів порядку денного Брюссельського саміту НАТО, що має відбутися 14 червня. Про це керівник Альянсу заявив в ході дискусії під егідою Німецької Ради закордонних справ та Бруклінського інституту, повідомляє Укрінформ.

«Наше середовище з безпеки є складнішим та вимогливим ніж будь-коли раніше, – з глобальною конкуренцією, досконалими кібернетичними атаками, розвитком руйнівних технологій, тероризмом, розповсюдженням ядерної зброї та безпековими проявами кліматичних змін. Жодна з країн не може відповісти на ці виклики наодинці. Але держави Європи та Північної Америки не є одинокими. Ми стоїмо поряд одне з одним у НАТО. Ініціатива НАТО 2030 – саме про це: стояти разом і бути сильними… Дозвольте мені викласти ключові сфери», – сказав Столтенберг.

Другий напрямок – зміцнення зобов’язань союзників у вимірі колективної оборони проти всіх можливих загроз.

«З 2014 року ми виконали найбільше посилення нашої колективної оборони у цілому поколінні, нашої здатності захистити всіх союзників – на суходолі, в морі, у повітрі, у кібернетичному просторі та у космосі», – зауважив керівник Альянсу.

Третій ключовий напрямок – розвиток співробітництва в рамках Альянсу для підвищення стійкості всіх союзників, включаючи координацію національних програм із захисту критично важливої інфраструктури та підвищення готовності суспільства до захисту від атак та інших ворожих дій.

Четверта сфера – активний трансатлантичний інноваційний розвиток, що має дозволити НАТО залишатися на вістрі технологічного прогресу. Для цього союзники створять так званий «трансатлантичний оборонний прискорювач» – новий центр для розвитку співробітництва між союзниками у сфері передових технологій.

П’ятий напрямок – спільні зусилля у підтримці світового порядку, що оснований на правилах, розвиток глобального партнерства НАТО з країнами світу, що є близькими за переконаннями.

Шостий напрямок – сприяння подоланню конфліктів та відновлення стабільності у сусідстві НАТО, що передбачає надання допомоги країнам-партнерам у реформах, у тренуванні сил та у розвитку спроможностей у сфері безпеки й оборони.

Сьома ключова тема майбутньої розмови лідерів НАТО, – боротьба з кліматичними змінами, оскільки проблема глобального потеплення має суттєвий безпековий вимір та лише примножує кризові явища.

Восьмий напрямок – обговорення нової Стратегічної концепції НАТО, яка має підтвердити головні цінності та цілі Альянсу, а також відобразити сучасні виклики у сфері безпеки.

Нарешті, дев’ятий напрямок для обговорення під час саміту – це збільшення витрат на оборону, як національних оборонних бюджетів, так і спільного бюджету НАТО, для проведення спільних тренувань, забезпечення кібернетичної безпеки, для підтримки досліджень та технологічного розвитку, для скоординованої допомоги країнам-партнерам у розвитку оборонних спроможностей тощо.

«Через [ініціативу] НАТО-2030 ми адаптуємося до дедалі більш конкурентного світу. Наша амбітність має бути високою, оскільки виклики, що постають перед нашою безпекою, є величезними. У нас є унікальна можливість відкрити нову главу у трансатлантичних відносинах, і ми маємо скористатися цією можливістю, щоб посилити НАТО та захистити наші народи», — додав Столтенберг.

Як повідомляла група ІС, РНБО ухвалила рішення щодо поглиблення інтеграції України до НАТО та затвердила звіт щодо проведення огляду загальнодержавної системи боротьби з тероризмом. Про це заявив секретар РНБОУ Олексій Данілов.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Столтенберг назвав ключові пріоритети, які обговорять на саміті НАТО

Генсек НАТО Єнс Столтенберг назвав реалізацію ініціативи «НАТО-2030» одним із головних пунктів порядку денного Брюссельського саміту НАТО, що має...