«Sea Breeze-21»: іспанський військовий гідрографічний інститут формує Casus Belli у Чорному морі

-

Читайте также

На наших очах формується «Casus Belli», тобто «формальний привід для оголошення війни», під час майбутніх навчань Sea Breeze-21. Другий рік поспіль виникає ситуація, коли ВМС України заздалегідь «бронює» райони Чорного моря для проведення міжнародних навчань, а іспанський гідрографічний інститут, який відповідає за публікацію попереджень про закриття для судноплавства районів Чорного моря, вперто «не бачить» повідомлень ВМС України, публікуючи попередження ЧФ РФ, що видані значно пізніше. Про це у Facebook пише керівник проекту Інституту Чорноморських стратегічних досліджень», керівник моніторингової група по кримських санкціях та свободі судноплавства Андрій Клименко.

В результаті, наголошує експерт, виникають ситуації, коли ворожі держави проводять військово-морські навчання в одних районах.

Перекриття ділянок морської акваторії здійснюється шляхом передачі телексних повідомлень міжнародної автоматизованої системи оповіщень НАВТЕКС (NAVTEX — «NAVigational TEleX»).

У судноплавній навігації вона використовується для прийому навігаційної і метеорологічної безпекової інформації і служить компонентом Глобальної морської системи зв’язку для забезпечення безпеки Міжнародної морської організації відповідно до конвенції СОЛАС-74/88.

Командування ВМСУ запросило Coastal Warning ще 04.04.21, а Укрдержгідрографія видала Coastal Warning №245, 246, 247 та поширила в NAVTEX ще 05.06.21 — ці райони позначені на карті сірим кольором з жовтим текстом — карта (1).

Поверхня земної кулі поділена на 21 район NAVAREA (від англ-Navigational Area), див. карта (2).

Чорне та Азовське моря входять до району NAVAREA-ІІІ (координатор — уряд Іспанії в особі Instituto Hidrografico de la Marina, м. Кадіс).

Так ось, цей координатор на своєму сайті українських попереджень НЕ ПУБЛІКУЄ вже 15 днів (з 5 по 21.06.2021), наголосив експерт, додавши, що цей же інтервал дат іспанський координатор вже опублікував попередження ЧФ РФ про закриття 8 районів Чорного моря, які були видані 12,13,14.06.2021, наголошує Андрій Клименко.

У 2020 році, під час навчань Sea Breeze-20, вже виникав інцидент. Усі військові кораблі країн НАТО та деякі кораблі України, що перебували 21-22 липня 2020 в Чорному морі в районі навчань, почули на відкритому морському радіоканалі такі попередження (російською мовою):

«…Вы находитесь в закрытом для плавания районе, ПРИПом 359/20 (це той самий Coastal Warning). Рекомендую и требую покинуть район, закрытый для плавания. В данном районе будут проводиться артиллерийские стрельбы. В случае повреждения вашего корабля ответственности не несем. Также ваши учения проходят в исключительной экономической зоне Российской Федерации. Мы расцениваем это как провокационные действия. Я – «Вельбот триста полста один».

«Вельбот 351» – це радіопозивний ПСКР «Безупречный», бортовий №351. ПСКР – прикордонний сторожевий корабель, в цьому випадку – це корабель 3-го рангу (малий корвет) проекту 22460 «Охотник» Берегової охорони Прикордонної служби ФСБ РФ, базування – окупований Севастополь (рос. — Пограничное управление Федеральной службы безопасности Российской Федерации по Республике Крым).

Такі попередження точно почули на флагмані 2-ї постійної військово-морської групи НАТО – тоді це по ротації був ракетний фрегат.Королівських ВМС Іспанії ESPS ALVARO DE BAZAN (F 101), а також на корветі ВМС Болгарії BGS BODRI (14).

Карта накладень районів бойових навчань під час Сі-Бриз-2020 — карта №3.

«Комусь треба, щоб такі інциденти повторились з більшим ступенем напруженості? А він наразі явно більший… І до чого тут іспанський військовий гідрографічний інститут?
Ми звертаємося до Міністерства закордонних справ України, Міністерства оборони, дипломаті та військових аташе України та посольств країн, які братимуть участь в Сі-Бриз-2021 — тут потрібна негайна реакція», — наголошує експерт.

Нагадаємо, як інформувала група ІС, під час міжнародних навчань Sea Breeze 2020 Російська Федерація неодноразово провокувала їх учасників.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

В оккупированном Крыму обострилась проблема с водой для технологических нужд

России необходимо решить проблему нехватки воды для технологических нужд в оккупированном Крыму. Об этом заявил заместитель полномочного представителя президента...