Саміт НАТО: американський дипломат розповів, чого очікувати Україні

-

Читайте также

Україні не варто мати високих очікувань від червневого саміту НАТО, заявив американський дипломат, екс-посол США в Росії Олександр Вершбоу.

«Вважаю, що Україна діє правильно, коли підштовхує НАТО до виконання своїх обіцянок. У той же час Україні не варто мати занадто високих очікувань з приводу саміту в червні. Ми повинні розглядати наступні кілька років як період нових можливостей. У нас є нова адміністрація в Вашингтоні, яка однозначно прихильна суверенітету і незалежності України, готова надавати більше військової підтримки, ніж це було під час адміністрації Обами або Трампа, щоб посилити здатність України стримувати подальшу агресію Росії, яка сьогодні є безпосередньою загрозою», — сказав дипломат під час Київського Безпекового Форуму.

Він вважає, з часом ця адміністрація готова підтримати Україну, щоб «зрушити з мертвої точки» в інтеграції в НАТО. Це може бути включення питання України і Грузії в стратегію «НАТО 2030» і перегляд політики Альянсу за результатами саміту в червні.

Вершбоу додав, що країни повинні виконати «домашню роботу», щоб відповідати критеріям членства, але таку роботу повинен виконати і Альянс: визначити, як країни, частина території яких знаходиться під окупацією, можуть бути захищені гарантіями по ст. 5 Договору НАТО.

Нагадаємо, Україна наполягає на виконанні обіцянки, яку їй було дано у 2008 році під час Бухарестського саміту НАТО щодо членства в Альянсі. Українська влада очікує, що майбутній саміт у червні прокладе шлях до отримання ПДЧ. Про це заявила віцепрем’єр-міністр України з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина під час онлайн дискусії Київського безпекового форуму.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Робота КПВВ у зоні ООС: прикордонники надали звіт за тиждень

За розпорядженням командувача Об’єднаних сил на лінії розмежування всі КПВВ щоденно, з 8 до 16 години, відкриті для пропуску....