Росія не посередник, а сторона конфлікту на Донбасі — ЄС

-

Читайте также

Врегулювання конфлікту на сході України не є окремий процес, а частина більшої картини, на яку безпосередній вплив мають геостратегічні наміри Росії.

Про було наголошено під час відеоконференції «Мінський процес: поступовий успіх чи глухий кут», яка була присвячена останнім домовленостям щодо припинення вогню, що набрали чинності з 27 липня, передає DW.

Генеральний секретар Європейської служби зовнішньої діяльності Енріке Мора заявив, що попри наявності трьох випадків порушення режиму припинення вогню у ці дні не було зафіксовано людських жертв, тобто домовленість «більш-менш працює».

В свою чергу, коментуючи заяви прес-секретаря президента Росії Дмитра Пєскова про те, що Росія не може гарантувати дотримання режиму припинення вогню на Донбасі, оскільки не є стороною конфлікту, Енріке Мора заявив: «Для нас роль Росії зрозуміла. Вона не посередник у цьому конфлікті, а його сторона».

Він також заявив, що РФ «повинна стати частиною рішення» конфлікту на Сході України, «якщо хоче, щоб ЄС зняв санкції, які були на неї накладені після незаконної анексії Криму та перед початком військових дій на Донбасі».

«Це наша позиція, і вона залишатиметься незмінною доти, доки ми не побачимо чіткого прогресу у цьому питанні», — наголосив Мора.

Раніше група ІС повідомляла, що 27 липня спеціальна моніторингова місія ОБСЄ на Донбасі зафіксувала понад 100 порушень режиму повного і всеосяжного припинення вогню, який був введений з півночі цього дня.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Масштабні контрдиверсійні навчання на півночі України: як діяли підрозділи ДПСУ. ВІДЕО

Прикордонники долучилися до масштабних навчань Служби безпеки України з нейтралізації ворожих диверсійних груп поблизу північного кордону з РФ. За...