Росія блокує у ТКГ питання з розмінування в зоні ООС — Кравчук

-

Читайте также

Росія блокує у Тристоронній контактній групі (ТКГ) питання з розмінування на Донбасі та продовжує блокувати доступ інспекторам МАГАТЕ до ядерного матеріалу на окупованих територіях. Про це заявив голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук.

«Блокування доступу інспекторів МАГАТЕ до ядерного матеріалу на тимчасово окупованих територіях — це ознаки свідомого порушення Російською Федерацією Договору про нерозповсюдження ядерної зброї», — підкреслив Кравчук.

Він також зазначив, що перешкоджаючи діяльності МАГАТЕ в Україні, Росія дискредитує себе як член органызації та як постачальник ядерних послуг і технологій до третіх країн.

Кравчук  наголосив, що «саме через блокування Росією доступу Міжнародної ядерної організації до ядерних матеріалів в ОРДЛО, Україна досі не може надати МАГАТЕ розширеного висновку за результатами застосування гарантій МАГАТЕ в Україні у 2020 році».

Він також повідомив, що «вкотре під час засідання ТКГ на рівні глав делегацій представники Росії знову заблокували розгляд питання з розмінування ділянок, погоджених улітку 2020 року в рамках роботи підгрупи з безпеки».

Нагадаємо, гендиректор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Маріано Гроссі підтвердив, що організація розмовлятиме лише з Україною щодо всіх ядерних об’єктів на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей та півострова Крим, оскільки визнає над ними суверенітет нашої держави.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

«Убери ствол, я свой достану»: в Симферополе чеченцы устроили массовую драку с крымчанами. ВИДЕО

Во временно оккупированном Российской Федерацией украинском городе Симферополь чеченцы устроили массовую драку с местными жителями. Об этом говорится в...