Російський олігарх запропонував Україні гроші, щоб позбутися санкцій — ЗМІ

-

Читайте также

Народжений у Львові російський бізнесмен Михайло Фрідман запропонував перевести 1 млрд. доларів зі свого особистого статку в український банк «Альфа-банк», співзасновником якого він є. За словами людей, знайомих з цим питанням, ця пропозиція спрямована на те, щоб переконати Великобританію зняти з нього санкції, повідомляє The Wall Street Journal.

Чиновники США заявили газеті, що ініціатива Фрідмана — одна з тих пропозицій, які бізнесмени, банки і компанії, що потрапили під санкції, таємно роблять владі західних країн, що фінансує відновлення України після російського вторгнення.

При цьому сам Фрідман заперечує, що пропонував «послугу за послугу», зазначає WSJ. У МЗС Великобританії заявили, що «не потурають ухиленню від санкцій».

Український «Альфа-банк» запропонував київським чиновникам дозволити Фрідману перевести на банку 1 млрд. доларів зі свого особистого статку, повідомив голова наглядової ради банку Роман Шпек. Він заявив, ці гроші підуть на фінансування проектів в Україні, пов’язаних з інфраструктурою, охороною здоров’я продовольчою та енергетичною безпекою.

Шпек повідомив, що український «Альфа-банк» направив свою пропозицію в Нацбанк України в червні. При цьому він також заперечує, що метою пропозиції було ослаблення санкцій.

«Для нас це дійсно важливий економічний проект, і ми хотіли б уникнути будь-яких спекуляцій, що Фрідман і його партнери хотіли б інвестувати мільярд доларів в Україну, щоб отримати щось в іншій країні. Я не вважаю це (ініціативу Фрідмана) якоюсь спекуляцією або грою, яка в майбутньому може допомогти уникнути або зняти санкції», — сказав Шпек.

Як зазначає WSJ, для доступу до рахунків і переказу грошей Фрідману знадобиться дозвіл ЄС, а також Мінфіну США. Хоча він не перебуває під американськими санкціями, обмеження були введені відносно «Альфа-Банку».

Нагадаємо, російські бізнесмени Михайло Фрідман та Петро Авен оскаржують введені проти них санкції в загальному суді ЄС. Вони просять суд скасувати санкції, стверджуючи, що їхні права були порушені, і заперечують звинувачення західних урядів у тісних зв’язках з Кремлем.

Як повідомляла група ІС, Вищий антикорупційний суд конфіскував активи російського олігарха Владіміра Євтушенкова в Україні.


Інформація – одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter – посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

Свежее

росія вивезла тисячі ув’язнених із Херсонської області — правозахисники

Українських ув'язнених вивозять у колонії на півдні росії, у тому числі у Ставропольському краї рф. Про їхнє прибуття фонду...