Резніков прокоментував виконання Державного оборонного замовлення

-

Читайте также

Цього року лунало багато питань щодо виконання Державного оборонного замовлення (ДОЗ). Свої пояснення з бачення ситуації надав міністр оборони Олексій Резніков в інтерв’ю АрміяInform.

«Ситуація така. По-перше, запрацював новий закон про оборонні закупівлі, який треба імплементувати на рівні підзаконних актів. Має бути створена спеціальна закупівельна агенція, реєстр виробників та деякі інші інструменти. Ми дещо відстаємо у налагодженні цього процесу, але робимо все, щоб наздогнати», — пояснив міністр.

«Важливе завдання — розгорнути суспільну та професійну дискусію навколо того, що звикли називати ДОЗ, у правильний бік. Зараз в основному звертають увагу, чи всі кошти «використані» і чи всі контакти закриті. Це формальні критерії. Проте суть ДОЗу в тому, що армія отримує на виході і як це позначається на її боєздатності. Мені вже очевидно, що треба переглянути як існуючі ДКР, так і підходи до формування та фінансування оборонного замовлення. Тут величезний обсяг роботи, про який треба говорити окремо», — додав він.

«По-друге, існує значний обсяг інших закупівель — харчування, паливо, речове забезпечення тощо. Формально це не оборонне замовлення. Це забезпечення й логістика. Але це так само бюджетні кошти. Сумарно це десятки мільярдів гривень. Вся ця сфера потребує більшої прозорості», — також пояснив міністр оборони.

«Тому ми плануємо створити в Міноборони аналог Агентства НАТО з питань підтримки та закупівель (NSPA), який складатиметься з двох частин. Перша займатиметься озброєннями і військовою технікою, друга — іншими забезпеченням і логістикою. Наше завдання — якісно забезпечувати армію в межах тих можливостей, які наразі є. А також викорінити корупцію», — наголосив Олексій Резніков.

«Загалом уже сформоване бачення і щодо кадрової реформи, і щодо реформи грошового забезпечення, і з деяких інших аспектів», — резюмував міністр оборони.

Нагадаємо, Олексій Резніков наголосив про те, що одне з найголовніших завдань на наступний рік — розпочати структурні зміни оборонного бюджету, щоб уже у 2023 році їх було закріплено в законі.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Защитники Донецкого аэропотра вписали легендарную страницу в историю современной армии Украины

242 дня - именно столько удерживался стратегически важный объект, Донецкий аэропорт, украинскими военными и добровольцами и оставлен он был...