Путін не зацікавлений у врегулюванні з Україною – австрійський експерт

-

Читайте также

Президент Росії Володимир Путін навряд чи зацікавлений у мирному врегулюванні з Україною. Таку думку висловив президент аналітичного центру The International Institute For Peace (IIP), колишній лідер фракції «Прогресивний альянс соціалістів і демократів» у Європарламенті Ганнес Свобода під час панельної онлайн-дискусії, повідомляє Укрінформ.

«Сумніваюся, що пан Путін зацікавлений у врегулюванні зараз. Чому він має бути зацікавлений, що він виграє? Звичайно, це затратно – не стільки Крим, а те, що він змушений витрачати на Донбас. Але у політичному плані, особливо зараз, коли він, можливо, ослаблений через коронавірус, я сумніваюся, що він зацікавлений щось робити. Якби він був зацікавлений у знаходженні врегулювання, то вже зробив би це», — заявив колишній австрійський євродепутат під час дискусії, присвяченої санкціям проти РФ.

На його переконання, Путін розуміє, що він сам «підштовхнув Україну у бік Заходу». Хоча членство України в НАТО і не є можливим, поки триває конфлікт. З огляду на це, як вважає Свобода, Путін може бути зацікавлений у тому, щоб цей конфлікт на українській території тривав.

«Думаю, треба бути реалістами: має пройти багато часу, щоб були якісь реальні зміни в політиці Росії. Можна чогось досягти з допомогою санкцій, але вони особливо не змінять поведінку Росії», — переконаний очільник аналітичного центру.

Водночас, на думку експерта, санкційний режим у міжнародних відносинах продемонстрував свою неуспішність, за винятком хіба що санкцій проти ПАР та Ірану.

Свобода висловив переконання, що зараз важливо, аби Захід посилював Україну, але потрібно, щоб і Київ «виконав свою роботу». Зокрема, надзвичайно важливо, поряд з іншими реформами, домогтися зменшення впливу олігархів, створивши легальні рамки для їх діяльності, заявив аналітик.

Як повідомляла група ІС, в США представлено документ, в якому йдеться про необхідність посилення санкцій проти РФ. Деякі подробиці про цей документ розкрив американський дипломат і експредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер.

Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

После переговоров РФ-НАТО в Кремле заявили о переходе к «режиму контругроз»

У РФ и НАТО нет объединяющей позитивной повестки дня поэтому Россия готова перейти в «режим контругроз», в случае отказа...