Президент Литви попросив Україну не купувати електроенергію БілАЕС через російський вплив

-

Читайте также

Президент Литви Гітанас Науседа закликав Україну не купувати електроенергію Білоруської АЕС, тому що Росія намагається використати проєкт електростанції для розширення свого впливу.

«Дозвольте мені додати кілька слів про спільні турботи, які нам накинула небезпечна Білоруська АЕС. Будівельник електростанції – Росія, не лише піддала ризику здоров’я жителів регіону, але й намагається використати проєкт електростанції для розширення свого впливу», — заявив Науседа під час виступу у Верховній Раді.

«Зростаюча крихкість Білорусі означає пряму загрозу для інтересів не лише Литви, а й України. Тому сьогодні хочу прилюдно попросити владу України та її народ підтримати позицію країн Балтії щодо Білоруської АЕС та не купувати електроенергії, виробленої в Островці», — додав президент Литви.

Як повідомляла група ІС, МЗС Литви вручило Білорусі ноту з приводу інциденту на БілАЕС. Позиція Литви полягає у тому, що нова Білоруська АЕС розташована у 50 кілометрах від Вільнюса, є небезпечною та може використовуватися Кремлем як інструмент політичного тиску і на Білорусь, і на країни Балтії.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

В Германии сделку о поставках вакцины «Спутник V» назвали «мертвой»

Россия не сможет поставить в июне-июле 2021 года в Германию свою вакцину «Спутник V», а после этого срока надобность...