«Потрібен сигнал»: Кулеба пояснив, чого очікує Україна від ЄС

-

Читайте также

Україна виконує реформи необхідні для євроінтеграції й очікує, що Євросоюз надасть їй перспективу членства, заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

«Ми імплементуємо амбітні реформи в усіх складніших обставинах. Але будь-яке зобов’язання потребує мети. Наше ключове очікування від ЄС у цьому питанні — це надання Україні європейської перспективи. Це рішення потребуватиме просто політичного бажання ЄС без інституційних зобов’язань, але воно відіграє дуже важливу роль», — сказав Кулеба на IV Форумі асоціацій у Києві в четвер, 21 жовтня, передає Інтерфакс-Україна.

За його словами, по-перше, перспектива членства в ЄС буде великою мотивувальною і трансформаційною силою для України. Кулеба нагадав, що жодна центральноєвропейська країна з 1989 року не досягла успіху, не бачачи дуже чіткої перспективи й обіцянки членства в ЄС у кінці її трансформаційного шляху.

«По-друге, це принесе багато визначеності в нашу частину Європи. Ця частина Європи поділяє європейські цінності та вважає, що зрештою буде частиною європейської сім’ї. ЄС має діяти активно й амбітно, щоб уникнути ситуації, коли інші сили ступлять на цю землю», — сказав міністр.

«По-третє, це покладе край безглуздим спробам Кремля змінити європейський вибір України та переконати українців, що ЄС не має потреби в них, оскільки це один із найпоширеніших російських наративів в Україні. Ми маємо працювати разом, щоб люди зберігали віру у факт, що мета членства в Європі досяжна», — додав глава відомства.

Кулеба подякував Естонії, Латвії, Литві та Польщі, які офіційно визнали європейську перспективу України й погодилися у відповідний час підтримати заявку України на членство в ЄС. «Я впевнений, що коло країн-членів ЄС, готових визнати реальність європейського майбутнього України, і я вірю, що також Молдови та Грузії, безперервно розширюватиметься», — сказав він.

Глава МЗС наголосив, що Україні потрібен сигнал від ЄС, що її амбіції мають значення. «Нам потрібен чіткий сигнал, що наші амбіції мають значення, що наші європейські прагнення вітаються, що наші реформи є системними в тому сенсі, що вони сприяють загальноєвропейському правопорядку. Мета членства в ЄС відображена в нашій Конституції, і цей процес незворотний. Ми розуміємо, що кожна наступна хвиля розширення ЄС стає дедалі вимогливішою і потребує багато часу», — зазначив Кулеба.

Нагадаємо, Дмитро Кулеба раніше заявив, що членство України в НАТО історично неминуче.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Втрати окупантів на Донбасі: уточнені дані за дві доби

Минулої доби, 3 грудня, втрати російсько-окупаційних військ в районі проведення Операції об’єднаних сил склали дві особи. Про це у...